Menu strony

Biznes z Chinami - pomysł na sukces?

Obecnie niemalże każda firma, jeżeli nie jest to niewielkie przedsiębiorstwo o zasięgu lokalnym, jest nastawiona na zagraniczny handel. Poprzez to są znacznie większe szanse na wyszukanie nowych rynków zbytu oraz kolejnych partnerów biznesowych.


Jeśli przespacerować się po dowolnym mieście, na pewno natrafimy na minimum jeden sklep chiński.
eksport do chin


Są one niezwykle popularne, ponieważ proponują produkty codziennego użytku w ogromnie atrakcyjnych cenach. Poprzez to można na zwyczajnych zakupach ubrań lub przedmiotów AGD można bardzo zaoszczędzić. Import (Chiny import) z Chin jest bardzo dochodowym biznesem. By się o tym przekonać wystarczy poświęcić chwilę podczas zakupów, i to nie jedynie w marketach chińskich, aby spojrzeć na metki, gdzie zamieszczono informację o kraju, w jakim konkretny produkt został wytworzony. Mnóstwo rodzimych firm przenosi swoje zakłady produkcyjne do Chin, by ograniczać koszty, by zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Zazwyczaj wiąże się to jednak ze sporym obniżeniem jakości oferowanych produktów - towary chińskie są znane z tego, że są bardzo tanie, ale również raczej nietrwałe - na tym polega ich urok.


samochód


Trochę mniej popularny niż import (import z USA) jest eksport do Chin - . Generalnie to państwo słynie z tego, iż wiele przedsiębiorstw wywozi z niego rozmaite produkty, jednak istnieje kilka branż, które wwożą tam swoje produkty, bo znalazły tam doskonały rynek zbytu. Zazwyczaj popularne przez Chińczyków produkty, które z chęcią sprowadzają oni zza granicy to te, których z niezależnych przyczyn, jak brak odpowiednich surowców, nie da się wyprodukować w Chinach.
Najczęściej są to towary spożywcze, szczególnie te regionalne, których nie ma nigdzie indziej. Chińczycy to prawdziwi smakosze, więc szczególnie eksport do Chin produktów spożywczych jest popularny.
2021/03/03, 08:12