Menu strony

Tworzenie stron internetowych – od czego zacząć naukę

Stworzenie prostej strony internetowej nie jest specjalnie skomplikowane. Jednak do zaplanowania i stworzenia profesjonalnej strony www trzeba dużego doświadczenia i nie lada zdolności.


Pocieszający jest fakt, że każdy komputerowiec zaczynał od zera jak też w wielu przypadkach swą wiedzę i doświadczenie zdobywali na własną rękę. Jestem właśnie jedną z takich osób i dlatego ażeby ułatwić to nowicjuszom start pragnąłem podzielić się swymi doświadczeniami - projektowanie stron internetowych.


Sprawdź też

Telefony dla starszych osób jako duże i czytelne i komfortowe aparaty

Karty microSDHC 32GB
Ekrany dotykowe stały się dla nas normalnością. Są w nie wyekwipowane smartfony, tablety, komputery, a nawet urządzenia AGD. Choć większa część ludzi decyduje się na standardowe smartfony i telefony, ciężko nie zobaczyć, że w sprzedaży co pewien czas pojawiają się narzędzia dual SIM, umożliwiające korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie, bez niezbędności kupowania adapterów.


Bardzo ważne jest by z początku nie korzystać zaawansowanych edytorów. Tym sposobem z pewnością się nie nauczysz poprawnie pisać. Najlepiej zacząć od zwyczajnego brudnopisu lub prostego edytora jaki jedynie podświetla rozmaitymi kolorami składnie. Stosowanie jakichkolwiek innych funkcji pomocniczych jak uzupełnianie składni etc. tylko przeciągną okres nauki.


dom
HyperText Markup Language jest fundamentem każdej strony internetowej. Składa się on z wielu znaczników zawartych pomiędzy znakami "<" i ">", które odpowiadają za sposób wyświetlania strony www. Bez znajomości owego języka nie ma co marzyć o napisaniu dowolnej strony nie mówiąc już o porządnych witrynach. Abym nie był gołosłowny wejdź na jakąś stronę www, kliknij na nią prawym przyciskiem myszki i wyselekcjonuj alternatywę "Pokaż źródło strony". Zaprezentuje się wam po największej części kod HTML z fragmentami JavaScript. Rezultat będzie analogiczny dla każdej strony www którą wybierzecie. Dokładnie z tego powodu nie ma co myśleć na serio o tworzeniu stron www bez niesłychanie dobrej znajomości HTML.
CSS czyli najlepszy sposób na piękną stronę www. Kaskadowe arkusze stylów CSS są uzupełnieniem języka Hypertext Markup Language. Odpowiadają one za graficzną część strony www.

Zaintrygowały Cię wątki stworzone w naszym poście? Czujesz jednak braki? Zatem zachęcamy do nowej witryny - naciśnij tu druk ruda śląska i przeloguj się tam.

Można je rejestrować w odrębnych plikach, na początku strony w odcinku "head" bądź indywidualnie przy konkretnym znaczniku. Krótko powiedziawszy można dzięki nim zdefiniować wygląd poszczególnych znaczników html. W tej chwili już tworzenie stron internetowych zobacz tworzenie stron internetowych nie jest zawiłe.
2019/06/07, 10:30