Auto można modyfikować na wiele sposobów

W skład modyfikacji wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, dobrej jakości lakierowanie różnych elementów jak i zmiana fabrycznych elementów na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.


Każdy entuzjasta tuningu chce żeby jego samochód (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) osiągał jak najlepsze statystyki bez względu cenę jaką trzeba będzie wydać za ulepszenie ukochanego samochodu.


bmw e36 tuning


Zaczynając ulepszanie samochodu warto skupić się na częściach które realnie polepszą osiągi auta a nie koniecznie zmieniają prezencje, to już jedynie zmiana kosmetyczna służąca do lansu czy odróżnienia się na tle innych. Części które powodują zmianę sterowności samochodu to np. montaż klocków hamulcowych innych niż fabryczne które spowodują że droga hamowania skróci się i zwiększy to bezpieczeństwo jazdy. Kupienie profesjonalnych ogumienia pozwoli na lepszą przyczepność auta. Należy też zwiększyć aerodynamikę danego samochodu montując w nim spoiler czy mocniej opływowe części typu zderzaki i progi. Kiedy do silnika zamontujemy turbosprężarkę samochód będzie się szybciej rozpędzał co pozytywnie poprawi dynamikę jazdy, zobacz .

Jeśli ciekawi Cię niniejszy wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz zobacz ponadto inny tak samo zajmujący pełny tekst.

Pojazd można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?


Jest to montaż chipa który zmodyfikuję prace aparatu zarządzającego motorem – ECU. Ma je każdy samochód. Ecu jest to komputer odpowiadający za pracę motoru we wszystkich okolicznościach szybkości i obciążenia - czytaj. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak zarządzać paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych warunkach.


Sprawdź też

Do czego przydaje się nam prywatne źródło zasilania?

agregaty prądotwórcze w akcji
Nieomal w każdej działalności nieodzowny jest dostęp do zasilania w energię elektryczną. Prąd niezbędny nam jest chociażby po to, by zalać wrzątkiem kawę bądź uruchomić komputer. Jeżeli wykonujemy pracę w biurze zlokalizowanym w większej miejscowości zazwyczaj kłopotu nie będzie (poza wypadkami losowymi). Jednak są miejsca, którym potrzebne jest opcjonalne źródło prądu.


Parametry wpisane do ECU są ustawione, aby trwałość auta była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał najwyższą moc i moment obrotowy oraz palił mało paliwa. Należy wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na bezpieczeństwo jazdy auta
2023/02/14, 09:12