Menu strony

Fascynujące gry - Xbox 360, Wii, Playstation 3

Ten artykuł został napisany dla wszystkich tych, którzy nie posiadali nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona tak naprawdę jest i do czego się jej używa. Wyjaśnię też, czym się ona różni od PC, jakie są jej modele i komu ją można najbardziej zalecić. Konsola to w zasadzie komputer, odróżniający się od zwykłego PC funkcją. Jest to urządzenie przeznaczone tylko do gier wideo.


Konsoli nie można po nabyciu unowocześniać, dokupując lepsze elementy, tak jak czyni się to w wypadku klasycznego komputera. Stanowi ona integralną całość, do której możemy dołączyć najwyżej elementy zewnętrzne, takie jak karty pamięci, joysticki, sprzęt muzyczny i monitor.

W sprzedaży aktualnie znaleźć można parę wartych uwagi maszyn. Firma Sony wyprodukowało dwie generacje konsol - Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Microsoft posiada w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol lepszych technologicznie dochodzą do 1300zł, w zależności od fakultatywnych dodatków. Wydając mniej pieniędzy można dostać Playstation 2 – tutaj ceny krążą wokół 400zł za nowy sprzęt.

Gry na konsole w Blackgames
Na tę wielką konsolową czwórkę wyszło mnóstwo interesujących produkcji, głównie FPS (First Person Shooter), symulatorów wyścigów i zręcznościowych. Najlepsze gry na PS2 to zdecydowanie Guitar Hero, w którym możemy udawać najzdolniejszych gitarzystów. Polecić należy też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo 5.

Jeżeli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę, to przeczytaj najnowszy artykuł (www.skomat-fotowoltaika.pl/montaz-paneli-fotowoltaicznych/). W nim wyłożyliśmy ekstra i interesujące informacje.

Na PS2 wyszło mnóstwo stanowiących klasykę serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą konfigurację, mają znacznie lepszą grafikę. Największe przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś oferuje nawet większe spektrum. Specjalne gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co pozwala na wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na ekran. W gatunku znajdziemy mnóstwo produkcji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta również może się poszczycić wybitną polską grą fabularną Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

W ciągu dwóch ostatnich lat powszechne stały się lekkie netbooki i tablety, ułatwiające stały dostęp do sieci. Interesującą możliwością dla każdego posiadacza takich urządzeń mógłby być zakup konsoli. W ten sposób można komfortowo oddzielić wypoczynek od zajęć zawodowych.
2019/08/06, 07:04