Menu strony

Ukradzione dokumenty przysparzają nam wielu problemów - często o wiele więcej niż skradzione pieniądze albo telefon

W Polsce każdego dnia dochodzi do kradzieży mienia. Czasami idzie o rzeczy o niedużej wartości. Jednakże każdą taką sprawę trzeba zgłosić na policji.


W rzadkich wypadkach nie jest to niestety koniec problemu. Procedura przy ukradzionych dokumentach jest dużo dłuższa.


Skradzione dokumenty to ważna kwestia.

Jeśli zainteresowały Cię informacje podane na tej stronie, to zapewne spodobają Cię się też dalsze wpisy (https://serwiskawowy.pl/), które umieściliśmy w linku poniżej.

Mogło by się zdawać, że samo zgłoszenie owego faktu na policję wystarczy i to funkcjonariusze zajmą się wszelkimi sprawami (skradziono dokument, znajdź). Nic bardziej mylnego. To po stronie pokrzywdzonego jest kwestia tego, aby zgłosić wszelkim instytucjom, że skradziono nam dowód osobisty. Kluczową kwestią jest zgłoszenie takiej sytuacji do banku, żeby nikt nie mógł wziąć na nasze nazwisko kredytu albo tak zwanej chwilówki. Warto również zadbać o zawiadomienie sieci komórkowych, żeby nikt nie zawarł kosztownej umowy używając naszych papierów. Niestety okazuje się, że skradzione dokumenty przysporzą nam dużych kłopotów.


Zamek Kliczków


Jeśli idzie przykładowo o skradzione motocykle, to wściekłość poszkodowanego wydaje się być dużo większa, ponieważ pojazd prawdopodobnie nie był tani (skradziono motocykl (Czytaj dalej) - szukaj tutaj). Jednak jeśli idzie o niemiłe następstwa z tym związane, to bywa ich mniej niż przy ukradzionych dowodach tożsamości.


Sprawdź też

Jakie mamy możliwości obniżenia kosztów ogrzewania w czasie sezonu grzewczego?

kominek
Sezon grzewczy to dla wielu osób, którzy posiadają swoje jednorodzinne domy czas wiążący się z dodatkowymi kosztami wiążącymi się z ogrzaniem domu. Ludzie mieszkający w bloku, używający centralnego ogrzewania nie posiadają tego typu problemów. Jednak dla osób, jakie same muszą sobie zapewnić ogrzewanie w domu to dodatkowy koszt w budżecie domowym. Jakie są możliwości jeśli chodzi o pomniejszenie takich kosztów.


Starczy zgłosić kradzież na komendzie i zarejestrować numery naszego jednośladu do internetowej bazy skradzionych pojazdów. Owych baz jest kilka. Trzeba skorzystać z każdej, żeby zwiększyć swoją szansę na odzyskanie pojazdu. Zawsze warto mieć nadzieję.
2019/04/13, 08:16