Smartfony - czemu są tak popularne

Rozwój gałęzi GSM przyspiesza w ostatnim czasie. Aktualnie ponad 50% kupowanych telefonów to smartfony. Przoduje iphone, którego premiera za każdym razem jest poruszana w mediach. Apple posiada rzeszę klientów, którzy oczekują często w kilometrowych kolejkach by kupić Iphone'a w pierwszym dniu sprzedaży.

Pomimo wysokich cen, produkty firmy Apple sprzedają się wyśmienicie. Na tyle, że stracił mocno na tym dawny lider - nokia. Fińska firma przeoczyła modę na smartfony, w wyniku tego już po kilku latach silnie odbiło się to na zyskach.

smartfony
Sytuację wykorzystali producenci z Azji głównie samsung. Flagowy smartfon Samsunga Galaxy znakomicie się sprzedaje, a i jego cena jest znacznie niższa niż ceny Iphona. Telefon Samsunga posiada wiele zaawansowanych opcji, przeważnie takich samych co Iphone.

Sprawdź też

Jak obecnie rośnie rynek smarftonów i telefonów komórkowych, jakie trendy na nim panują.

pieniądze
Rynek urządzeń z ekranami dotykowymi rośnie w ogromnym tempie. Przez rok na całym świecie są sprzedawane setki milionów urządzeń tego typu, a co parę miesięcy pojawiają się coraz to nowe odsłony najpopularniejszych serii.


HTC pokazało pierwszy smartfon z system Windows i HTC Sense – inteligentnym interfejsem. Zastosowany w HD2 szeroki ekran o przekątnej 4,3 cala umożliwia na wyświetlanie ostrego obrazu oraz proste przeglądanie stron www i używanie z aplikacji. Dzięki temu projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze więcej możliwości.

To kolejny krok w stronę personalizacji telefonów. Wyświetlacz 4,3 cala umożliwia wyświetlanie atrakcyjnych wiadomości pogodowych z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być modyfikowane w sposób najbardziej pasujący wymaganiom użytkownika poprzez ściąganie nowych aplikacji.

Charakterystyczne jest to, że w najnowszych modelach smartfonów wyświetlacze mają większą przekątną. Klawiatura zniknęła, obecnie pokazywana jest na wyświetlaczu smartfona. Wielkie wyświetlacze pozwoliły na tworzenie userom wielu programów jak gry.

Także jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest bardzo dobra. Najczęściej mają one po dziesięć megapikseli i znakomitą jakość zdjęć.

Duża szybkość procesorów w smartfonach umożliwiła tworzenie skomplikowanych aplikacji. Dzięki temu powstała osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Gros firm chciałoby posiadać własne programy, by przyciągnąć klientów. Mogą to być aplikacje takie jak opcja zamówienia taksówki, czy przeróżne gry.
Zaczerpnięte z: jojomobile.eu
Dodane przez: S.S.
2023/02/10, 07:01