Menu strony

Smartfony - czemu są tak popularne

Rozwój gałęzi GSM przyspiesza w ostatnim czasie. Aktualnie ponad 50% kupowanych telefonów to smartfony. Przoduje iphone, którego premiera za każdym razem jest poruszana w mediach. Apple posiada rzeszę klientów, którzy oczekują często w kilometrowych kolejkach by kupić Iphone'a w pierwszym dniu sprzedaży.

Pomimo wysokich cen, produkty firmy Apple sprzedają się wyśmienicie. Na tyle, że stracił mocno na tym dawny lider - nokia. Fińska firma przeoczyła modę na smartfony, w wyniku tego już po kilku latach silnie odbiło się to na zyskach.

smartfony
Sytuację wykorzystali producenci z Azji głównie samsung. Flagowy smartfon Samsunga Galaxy znakomicie się sprzedaje, a i jego cena jest znacznie niższa niż ceny Iphona. Telefon Samsunga posiada wiele zaawansowanych opcji, przeważnie takich samych co Iphone.

Sprawdź też

Pisanie aplikacji na IOS- jak wdrożyć w życie swój pomysł

Yarvik TAB410 - 10-calowy tablet z Androidem

Czas i technikabiegnie bezustannie do przodu. Bez urządzeń mobilnych sporo osób nie jest w stanie wyobrazić sobie dalszego życia. Smartfon, tablet czy tez telefon komórkowy stał się w obecnych czasach jednym z najpopularniejszych środków służących do komunikowania się. Programy do tabletów, smartfonów czy telefonów radzą, jak uniknąć korków, podpowiedzą, co obejrzeć w kinie i telewizji, podpowiedzą, jak udoskonalić figurę, i ostrzegą, jeśli przekroczyliśmy pułap ustalonych wcześniej wydatków w w ostatnim czasie.


HTC pokazało pierwszy smartfon z system Windows i HTC Sense – inteligentnym interfejsem. Zastosowany w HD2 szeroki ekran o przekątnej 4,3 cala umożliwia na wyświetlanie ostrego obrazu oraz proste przeglądanie stron www i używanie z aplikacji. Dzięki temu projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze więcej możliwości.

To kolejny krok w stronę personalizacji telefonów. Wyświetlacz 4,3 cala umożliwia wyświetlanie atrakcyjnych wiadomości pogodowych z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być modyfikowane w sposób najbardziej pasujący wymaganiom użytkownika poprzez ściąganie nowych aplikacji.

Charakterystyczne jest to, że w najnowszych modelach smartfonów wyświetlacze (tanio wyświetlacze ledowe) mają większą przekątną. Klawiatura zniknęła, obecnie pokazywana jest na wyświetlaczu smartfona. Wielkie wyświetlacze (polub ten serwis - wyświetlacze diodowe) pozwoliły na tworzenie userom wielu programów jak gry.

Także jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest bardzo dobra. Najczęściej mają one po dziesięć megapikseli i znakomitą jakość zdjęć.

Duża szybkość procesorów w smartfonach umożliwiła tworzenie skomplikowanych aplikacji. Dzięki temu powstała osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Gros firm chciałoby posiadać własne programy, by przyciągnąć klientów. Mogą to być aplikacje takie jak opcja zamówienia taksówki, czy przeróżne gry.
Zaczerpnięte z: jojomobile.eu
Dodane przez: S.S.
2018/09/05, 07:11