Menu strony

Jakie zalety ma grafika 3D, jakie są najważniejsze reguły przy jej tworzeniu.

Obecnie używane komputery dają ogromne możliwości jeżeli będzie chodzić o możliwości generowania grafiki. Znajduje to też zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach naszego życia, obróbki zdjęć po projekty najróżniejszych urządzeń, maszyn czy obiektów.


Coraz bardziej popularna również jest grafika 3d, i to nie tylko w komputerowych grach, jakie wielu osobom zapewne przyjdą na myśl jak się o tym powie (najlepsza grafika 3d na rox3d.pl). Faktem jest, że współczesne gry są oparte właśnie na grafice w trójwymiarze, dedykowane procesory kart renderują setki tysięcy przestrzennych wielokątów, z jakich jest złożony końcowy obraz. Obecne możliwości programów do projektowania gier są tak duże, że w wielu przypadkach animacje prezentują się, jakby się oglądało film.


Sprawdź też

Jak powinna prezentować się organizacja imprez Wrocław ma szansę nam ukazać

Modelka
Nieraz ważne jest to, żeby przygotować dla własnych podwładnych jakąś zabawę, podczas której będą mieli możliwość się oni wspaniale zabawić.


http://rox3d.pl/oferta/animacje-3d-produktu.html


Standardowa grafika, czy to wektorowa czy rastrowa, opiera się na rysowaniu na płaskiej kartce (rekomendowana wizualizacja 3d). Dokładając kolejny wymiar zaczynają się pojawiać całkowicie nowe problemy, z jakimi należy sobie dawać radę. Przede wszystkim obiekty mogą się wzajemnie zasłaniać, więc niezbędne jest ukrywanie tych krawędzi, jakich nie powinno być widać. Do tego bardzo dużą rolę pełni światło, dopiero po jego uwzględnieniu powstaje pełny obraz w trójwymiarze. Tworzeniem tego typu grafiki mogą się zajmować dedykowane programy, dość podobne w funkcjonowaniu do tradycyjnych narzędzi graficznych.
1 2