Menu strony

Zaawansowane bazy danych, które można wykorzystać na wiele sposobów. Big Data- zagrożenie dla prywatności czy idealny sposób na dotarcie do potrzeb klientów?

Całkiem niedawno niezwykłą popularność na świecie jak również w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie ma pojęcia czym jest czy też kojarzy negatywnie, jako sposób pozyskiwania danych użytkowników. Niewielu jednak wie, jak duże korzyści możemy mieć z gromadzenia tak dużej ilości przeróżnych danych.

Dane liczbowe
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie i porządkowanie ogromnych ilości danych. Dane te możemy wykorzystać na przykład do analiz bądź badania rynku. Pewien czas temu Big Data w Polsce wzbudziła duże zamieszanie, po którym wiele osób zaczęło obawiać się takich nowych rozwiązań. Big Data gromadzi , przede wszystkim dane o różnych użytkownikach a także klientach firm, jednak pozyskuje je w legalny sposób - więcej informacji na tym portalu. Obawy biorą się głównie z tego, że myślimy, że dane - serwis internetowy - są wykradane tudzież mają działać na naszą niekorzyść. Wykorzystując Big Data można jednak jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów a także prezentować im rozwiązania, których pragną najbardziej. Gromadzenie a także analizowanie tego typu danych nie jest proste, bowiem jest ich naprawdę bardzo wiele, dlatego też stosowane są w tym celu inne narzędzia analityczne.


Sprawdź też

Odpowiednie zaopatrzenie swojego salonu kosmetycznego

kosmetyka
Dobrze urządzony salon kosmetyczny to biznes, który zawsze znajdzie odbiorców. Zamierzając takie przedsięwzięcie, powinno się mieć na uwadze ilość pieniędzy jakie będą korzystne na rozkręcenie biznesu. Nie trzeba wkładać setek tysięcy złotych, aby ruszyć z fachową działalnością. Istotą każdej odpowiedniej działalności jest stosowne wykształcenie. Posiadanie wiedzy jest potrzebne, szczególnie jeżeli chodzi o ingerencję w cerę naszej twarzy.

Takie rozwiązania mogą mieć szerokie zastosowanie w biznesie, ale także w bankowości. Big Data w bankowości to między innymi wszystkim przewidywanie potrzeb klienta jak również dopasowywanie do nich najkorzystniejszej oferty. Niektórzy mogą uważać, iż wykorzystanie danych klienta w celu zdefiniowania jego potrzeb tak naprawdę może służyć tylko wykorzystaniu jego pieniędzy. Bank ma w tym swoje korzyści, jeżeli klient zdecyduje się na proponowaną ofertę, ale również klient będzie z niej usatysfakcjonowany, jeżeli spełni ona wszystkie jego potrzeby. Wspominając o Big Data należy pamiętać, że przynosi korzyści jednocześnie dla klientów jak również dla przedsiębiorców, wykorzystując dane, które powszechnie udostępniamy - zobacz też: W obecnych czasach, gdy sieć internetowa jest codziennością, nieuniknione jest, aby w takie sposób analizować i wykorzystywać zgromadzone dane użytkowników i klientów.

Przede wszystkim nie należy się obawiać Big Data, gdyż jest to narzędzie mające służyć skuteczniejszemu dopasowaniu oferty firm do wymagań klientów. Dzięki zgromadzeniu tudzież analizowaniu tak dużej ilości danych można stworzyć lepsze produkty oraz oferować lepsze usługi, które będą spełniały potrzeby najbardziej wymagających klientów.
2018/07/11, 21:50