Menu strony

Wybieramy kierunek studiów: co obecnie warto brać pod uwagę?

Teraźniejsi maturzyści z pewnością już zastanawiają się, jaki kierunek studiów wybrać. Wśród kierunków studiów, które obecnie cieszą się dużą popularnością jest jak wiadomo kosmetologia. Co to za kierunek?

Kierunek kosmetologia
zabiegi kosmetyczne
już od kilku lat jest dostępny w ogromnej liczbie naszych uczelni publicznych i tych niepublicznych. Kierunek kosmetologia warto studiować między innymi na uczelniach medycznych - Wyższa Szkoła Fizjoterapii. Na kierunku tym zainteresowani zdobywają informacje nie tylko z dziedziny usług związanych z kosmetyką, ale jednak z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Osoby kierunku takiego jak kosmetologi nie należy wiązać z kosmetyczką. Wiedza, która uzyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest tak naprawdę sporo potężniejsza niż ta, którą jest w stanie zdobyć kosmetyczka nawet z wieloletnim doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które proponują
studia kosmetologii
studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć tylko czysto teoretycznych. Poza wiedzą teoretyczną absolwent tego kierunku dysponuje sporą wiedzą praktyczną, gdyż studenci sporo godzin poświęcają także na ćwiczenia praktyczne.

Sprawdź też

Co umożliwia nauka języka obcego? Dowiedz się dlaczego...

książki do nauki ukraińskiego
Przez wiele lat mieliśmy uczulenie na języki naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Nieprzyjemnie kojarzył nam się język rosyjski, dlatego też mało kto chciał go poznawać. Oczywiście, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od Bałtyku, aż po Tatry. Ale od kiedy zyskaliśmy demokrację, język braci Moskali, pomimo niezaprzeczalnej urody, uparcie kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i dzisiaj wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych mocarnych sąsiadów ze Wschodu.


Gdzie absolwenci kosmetologii są w stanie poszukiwać pracy? Możliwości poszukiwania pracy przez kosmetologów są dość duże.
Bardzo chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, nowoczesne salony kosmetyczne, ale mimo wszystko kliniki medycyny estetycznej. Pośród tematyk, które należą do programu nauczania należą oczywiście: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Różne uczelnie proponują osobom zafascynowanym studiami na kierunku kosmetologia niezwykle różnorodne specjalizacje. Mogą więc wybierać między pedologię, kosmetologię złączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną bądź pielęgnacyjną. Chętnie wybieraną specjalizacją jest też Spa&wellness. Studia prowadzone są na uczelniach publicznych i płatnych. Do wyboru maturzyści posiadają też studia w trybie stacjonarnym i przez Internet. Studia z zakresu kosmetologii są dwustopniowe. Można więc zdobyć także tytuł magistra kosmetologii.
2018/11/08, 07:25