Menu strony

Specjalistyczna obróbka metali - najlepsze metody

Jeśli jesteś personą, która z jakiegoś powodu bawi się materiałami metalowymi, z pewnością nierzadko musisz je poprzecinać. Tworząc wyrafinowaną rzeźbę z blachy z odzysku, nie zawsze jako artysta orientujesz się w najskuteczniejszych metodach. Z drugiej strony zlecenie zrobienia tego osobie postronnej, może okazać się błędem, gdyż może ona nie wyciąć nam tego w odpowiedni sposób. Mamy dwa nowoczesne rozwiązania: cięcie laserem lub wycinanie wodą - które z nich jest najlepsze i najbardziej dokładne?

obróbka metalu
Jeżeli istota troszczenia się o planetę jest ci miła, powinieneś skorzystać z metody wodnej. Wszystkie materiały tam używane, nakrętki nierdzewne (nakrętki nierdzewne) czy pompy, są zdatne wielokrotnego użycia, a sama woda cyrkuluje niczym w fontannie. Dodatkowo, tego typu piła potrzebuje bardzo mało prądu. Personę dbającą o porządek również ucieszy fakt, że wycinanie wodą nie generuje żadnych odpadów -nie będziesz zmuszony sprzątać żadnych wiórów czy kurzów. Dodatkowo, kupując towar u producenta, dostaniemy nakrętki nierdzewne w gratisie. Materiał przecięty za pomocą strumienia wody, nie wymaga późniejszego obrabiania. Krawędzie są bardzo gładkie, nic nie trzeba szlifować. Niestety, zarówno ceny samej maszyny jak i jej użytkowanie do najtańszych nie należą, dlatego, że jest to dość nowy produkt na rynku - wycinanie wodą.

Jeśli pragniesz pracować się z niegrubym tworzywem metalowym, cięcie laserem będzie optymalne (cięcie laserem). Frezarka poradzi sobie bez problemu z każdym cieńszym tworem, zarówno żelaznym jak i aluminiowym. Poza tym, maszynę z drugiej reki możemy nabyć już za kilkaset złotych, a sam koszt użytkowania jest nieduży. Tutaj niestety urywa się lista zalet cięcia laserem. Typowa frezarka nie jest w mocy operować tworzywem szerszym niż kilkadziesiąt centymetrów, niezbędny byłby do tego mocniej fachowy sprzęt, który do najtańszych nie należy. Poza tym, materiał przecięty trzeba jeszcze zeszlifować, bowiem powierzchnie są bardzo poszarpane. Dodatkowo używając lasera, dobrze mieć podstawową wiedzę z bezpieczeństwa i higieny pracy, bowiem w przeciwnym razie możemy wyrządzić krzywdę sobie, lub osobom w naszym sąsiedztwie.


Sprawdź też

Rewelacyjne blachy trudnościeralne, lemiesze oraz bijaki w dobrych cenach

stalowy klucz francuski
Wybierając daną markę, produkującą materiały bardzo mocne oraz narzędzia do prac rolniczych, klienci zwracają uwagę na pochodzenie każdego elementu. Sprzęty, które pracują razem z osobą je obsługującą w ekstremalnych niemal warunkach muszą mieć pewność, że użyte do ich budowy surowce pochodzą ze zdefiniowanych źródeł. Klienci kupujący urządzenia marki Hardox wiedzą, że ich wybór pada na doskonałej jakości produkt. Wysokie parametry trwałości, jakimi wyróżnia się marka, zjednuje sobie coraz większe grono stałych klientów.

cięcie wodą
Najważniejszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć w trakcie dokonywania wyboru, jest to jakie środki pragniemy przeznaczyć na zakup specjalistycznego sprzętu. Jeśli znikome, polecana będzie frezarka. Jeżeli chcemy zainwestować więcej gotówki, wycinanie wodą będzie o wiele mądrzejszy wyborem.
2020/10/07, 15:40