Menu strony

Jak nabyć właściwą lawetę? Cenne wskazówki mogą być przydatne dla każdego, kto jest nią zaciekawiony

Usterka samochodu może przydarzyć się zawsze oraz wszędzie, nawet gdy wszystko wydaje się być ok i postanowiliśmy pojechać na urlop. Ale czasem nie minie nawet 15 minut, a samochód gaśnie i żadnym sposobem nie udaje się nam go uruchomić. W takich sytuacjach potrzebna jest laweta, jaka ściągnie auto z jezdni i zawiezie do właściwego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa
Firmy świadczące usługi powiązane z pomocą drogową wielokrotnie muszą kupić nową lawetę, dlatego warto poznać parę sugestii, które ułatwią jej wybór. Przede wszystkim laweta może być albo samodzielną maszyną, albo przyczepą, jaką trzeba zamontować do samochodu silnikowego posiadającego odpowiednią konstrukcję. Przy pomocy lawety można nie tylko transportować samochody, lecz także jednoślady czy quady, też awaryjne, a wszystko dzięki wciągarce.jeszcze więcej (tutaj)Wciągarka jest wobec tego niesłychanie istotnym elementem lawety, na jaką powinniśmy mieć uwagę, jeżeli chcemy dokonać odpowiedniego zakupu. Ponadto laweta powinna być wykonana z faktycznie wytrzymałych materiałów, a dokładniej z tworzyw o podwyższonej wytrzymałości. Wyłącznie wtedy będą mogły wytrzymać ciężar innego pojazdu. Należy także orientować się, iż odróżnia się różnego rodzaju lawety, tak samo jedno-, jak i dwupiętrowe. Lawety albowiem służą nie tylko do zabierania z drogi uszkodzonych aut, ale również do przewożenia nowych modeli, które dopiero co wyszły z produkcji oraz muszą być przewiezione do salonu.

Kliknij ten link! To bez wątpliwości świeża publikacja (https://www.testynaprawojazdy.eu/about.html), przeczytasz tam dużo użytecznych danych! Zobaczysz, na pewno się nie rozczarujesz.

Laweta musi być ochroniona przed rdzą, a w tym miejscu zwłaszcza sprawdza się cynk hutniczy.


Sprawdź też

Jak odmienić wygląd pojazdu?

oklejanie witryn wrocław
Oklejanie czterokołowca kojarzy się głównie z wykorzystaniem powierzchni samochodu pod reklamę. Nie zawsze jednakże taki jest podstawowy cel wykonywanego zabiegu. Prócz reklamy folia coraz to częściej służy do profesjonalnego tuningu optycznego samochodów.


Aby określić, jak wygląda przebieg oklejania pojazdu, trzeba pamiętać, iż poszczególne czynności (oraz ich długość) zależą głównie od tego, jaka część auta ma zostać oklejona.

mechanik, naprawa auta
Na koniec należy zaznaczyć, by brać pod uwagę cenę – zakup musi być korzystny, ale nie można kierować się za niską cenę, gdyż może ona wynikać z tego, iż nie wszystko z konkretną lawetą jest jak trzeba. Wówczas powinno się bliżej zaciekawić zagadnieniem albo zupełnie odpuścić.Dzięki niniejszym zaleceniom wybór odpowiedniej lawety już nie będzie taki trudny, jak może się na początku wydawać. Dlatego nie należy się obawiać. Niekiedy bowiem lepiej jest posłuchać rozważnych rad, aby nie niepokoić się zakupem – nie da się ukryć – niezmiernie wymagającego sprzętu, jakim jest właśnie laweta Szczecin.
2019/02/21, 12:19