Menu strony

W jaki sposób bez zbytnich kosztów przesyłać przesyłkę kurierem, bez podpisywania umowy z przewoźnikiem?

Odpowiedzią na powyższe pytanie mogą być platformy proponujące usługi kurierskie rozlicznych przewoźników. Jest to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorstw z sektora średnich oraz małych firm, które to nie chcą podpisywać umów z jednostkami kurierskimi (co wiąże się z przymusem deklaracji liczby nadawanych paczek w kontrakcie), a chciałyby korzystać z niższych opłat na ich usługi. Jeszcze nie tak dawno paczki pocztowe były popularniejsze niż przesyłki kurierskie. W tymże celu należało przespacerować się do placówki pocztowej i nadać przesyłkę w tak zwanym okienku - nierzadko po krótszym albo dłuższym wyczekiwaniu w ogonku. Obecnie usługi kurierów są powszechnie osiągalne również dla osób prywatnych, a dzięki brokerom kurierskim - niezwykle tanie. W tym momencie działa już kilkuset brokerów w naszym kraju.
Ogromnie często małe firmy zainteresowane są nadaniem pojedynczej paczki, jednakże cena za zamówienie wprost u firm kurierskich jest niezmiernie wysoka. W owej sytuacji z pomocą przychodzą platformy usług kurierskich, gdzie nadanie wyłącznie jednej przesyłki może być cenowo korzystne. Pomocną może być również tak zwana porównywarka kurierów.
paczka


Sprawdź też

Z jakich przyczyn warto zakupić konsolę?

zestaw do konsoli Playstation 4
Konsola to wspaniały sprzęt - powoduje, że gracz po całym dniu pracy bądź nauki wreszcie ma możliwość odpocząć. Jednak prawda jest taka, iż w wielu przypadkach Polacy nie są w sumie przekonani odnośnie konsol. Naprawdę często można usłyszeć takie osoby, które mawiają, iż konsola nie jest fajna. Jednak ciężko w sumie się z tym zgodzić.


Aby oferować usługi - (tborkowski.pl) kurierskie, platformy nawiązują kooperację z firmami kurierskimi już obecnymi na rynku. Umowa zawiera „podzlecanie” dostarczenia przesyłek i zawierana jest z wiodącymi, sprawdzonymi przewoźnikami, co ma - opinią twórców tychże platform - zapewniać, że paczka dojdzie do adresata na czas. Współpraca z większą liczbą firm kurierskich to korzyść dla klientów platformy - zapewniają jej agenci. Klient ma bowiem możność dokonania wyboru dostawcy paczek zgodnie z indywidualnymi wyznacznikami selekcji.


Małe oraz średnie przedsiębiorstwa nadają przeważnie parę pojedynczych przesyłek w przeciągu miesiąca. Koszta wysyłki tych kilku paczek bezpośrednio u przewoźnika jest nadzwyczaj wysoki, a usługi Poczty Polskiej bywają zawodne a także długo trwają. Stąd platformy, jakie proponują usługi kurierskie w niezwykle przystępnej cenie, to idealne rozwiązanie dla owego segmentu rynkowego. Zamawianie kuriera przy pomocy platformy jest dokonywane w systemie „od drzwi do drzwi”. Goniec odbiera gotową do posłania paczkę ze wskazanego przez nadawcę miejsca i dostarcza ją pod podany w zamówieniu adres.
2018/12/06, 07:22