Menu strony

Jak dobrze przygotowywać się do transportu fortepianu - mini poradnik dla osób planujących przenosiny

Przeprowadzka do innego, nawet nieodległego miasta zawsze wiążą się z ogromem pracy i stresem. A przeprowadzają się tak osoby indywidualne, jak i spółki i instytucje państwowe. Jedną z najważniejszych spraw jest zapewne właściwe zabezpieczenie przedmiotów przygotowywanych do transportu. Zazwyczaj najwięcej problemów mamy z tymi wielkogabarytowymi urządzeniami, w tym też z fortepianami, które jeszcze wymagają tego, by przenosić je z niemałą ostrożnością.

Każdy muzyk jest przywiązany do własnego instrumentu. Pod powyższym zdaniem natychmiast podpisaliby się
transport wielkogabarytowy
też i pianiści. Stąd transportowanie pianina albo fortepianu nie powinno się odbywać bez obecności jego właściciela, który bardzo dobrze zna swój instrument i podpowie, na co obowiązkowo trzeba zwrócić szczególną uwagę w czasie transportu. Tymczasem jeśli na względzie mamy instrumenty, które pozostają np. własnością instytucji państwowych, to kierownicy takich ośrodków mogą poprosić o rady znajomych muzyków, zwłaszcza wtedy, gdy pianino jest przedwojenne. Aby w ogóle przetransportować pianino, to wpierw należy wynająć odpowiedni samochód (Perfect firma od przeprowadzki pianina do Wrocławia) - wykorzystanie przyczepy raczej nie jest trafionym pomysłem, ponieważ nie daje ona zadowalającej ochrony przed opadami atmosferycznymi, a koła nie mają dobrej amortyzacji. Ponieważ gabaryty instrumentu są pokaźne, to warto jeszcze na początku z grubsza zaplanować trasę biegnącą od pokoju, gdzie stoi pianino lub fortepian, do pojazdu, a potem zastanowić się, jak wnieść instrument do innego lokum. Bardzo ważną czynnością jest na pewno usunięcie z drogi wszelkich przeszkód, np. kwiatów rosnących w sążnistych donicach bądź mebli. Warto też zmierzyć szerokość ościeżnic, a nawet korytarzyka, by mieć gwarancję, że wyniesienie fortepianu w ogóle będzie możliwe - jeśli nie, to trzeba będzie instrument wynieść przez... taras. Na koniec kilka innych, czysto technicznych, uwag - stara strona.


Sprawdź też

Organizacja uroczystości ślubnej nie należy do prostych spraw

samochód do ślubu
Przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego są niesamowicie trudne, bardzo stresujące, a do tego zabierają wiele pieniędzy.

Na wstępie należy starannie zabezpieczyć pedały, ponieważ one, w przeciwieństwie do białych klawiszy, nie mają jakiejkolwiek ochrony. Następnie warto przymocować wszystkie ruchome części instrumentu, np. klapy, żeby w czasie transportu się nie urwały się bądź nie zostały zniszczone. Z kolei w samochodzie pianino koniecznie należy unieruchomić wykorzystując mocne taśmy mocujące. Jak widzimy, przetransportowanie pianina wymaga sporego nakładu pracy, zatem niektórzy od razu skontaktują się z firmą transportową, żeby mieć gwarancję (ciekawy artykuł), że instrument nie zostanie zniszczony w trakcie przenosin.
2019/01/29, 15:31