Menu strony

Jak dobrze przygotowywać się do transportu fortepianu - mini poradnik dla osób planujących przenosiny

Przeprowadzka do innego, nawet nieodległego miasta zawsze wiążą się z ogromem pracy i stresem. A przeprowadzają się tak osoby indywidualne, jak i spółki i instytucje państwowe. Jedną z najważniejszych spraw jest zapewne właściwe zabezpieczenie przedmiotów przygotowywanych do transportu. Zazwyczaj najwięcej problemów mamy z tymi wielkogabarytowymi urządzeniami, w tym też z fortepianami, które jeszcze wymagają tego, by przenosić je z niemałą ostrożnością.

Każdy muzyk jest przywiązany do własnego instrumentu. Pod powyższym zdaniem natychmiast podpisaliby się
transport wielkogabarytowy
też i pianiści. Stąd transportowanie pianina albo fortepianu nie powinno się odbywać bez obecności jego właściciela, który bardzo dobrze zna swój instrument i podpowie, na co obowiązkowo trzeba zwrócić szczególną uwagę w czasie transportu. Tymczasem jeśli na względzie mamy instrumenty, które pozostają np. własnością instytucji państwowych, to kierownicy takich ośrodków mogą poprosić o rady znajomych muzyków, zwłaszcza wtedy, gdy pianino jest przedwojenne. Aby w ogóle przetransportować pianino, to wpierw należy wynająć odpowiedni samochód (Perfect firma od przeprowadzki pianina do Wrocławia) - wykorzystanie przyczepy raczej nie jest trafionym pomysłem, ponieważ nie daje ona zadowalającej ochrony przed opadami atmosferycznymi, a koła nie mają dobrej amortyzacji. Ponieważ gabaryty instrumentu są pokaźne, to warto jeszcze na początku z grubsza zaplanować trasę biegnącą od pokoju, gdzie stoi pianino lub fortepian, do pojazdu, a potem zastanowić się, jak wnieść instrument do innego lokum. Bardzo ważną czynnością jest na pewno usunięcie z drogi wszelkich przeszkód, np. kwiatów rosnących w sążnistych donicach bądź mebli. Warto też zmierzyć szerokość ościeżnic, a nawet korytarzyka, by mieć gwarancję, że wyniesienie fortepianu w ogóle będzie możliwe - jeśli nie, to trzeba będzie instrument wynieść przez... taras. Na koniec kilka innych, czysto technicznych, uwag - stara strona.


Sprawdź też

Oklejanie aut oraz innego rodzaju sposoby na reklamowanie naszej działalności.

oklejony samochód
Mnóstwo ludzi w ramach swoich obowiązków zawodowych musi spotkać się z klientami. Nie ma kłopotu, gdy spotkania te odbywają się w siedzibie firmowej a także to po stronie klienta jest przyjazd na miejsce spotkania. Kwestia ta jest troszkę bardziej skomplikowana, kiedy to my musimy przyjechać do naszego klienta.

Na wstępie należy starannie zabezpieczyć pedały, ponieważ one, w przeciwieństwie do białych klawiszy, nie mają jakiejkolwiek ochrony. Następnie warto przymocować wszystkie ruchome części instrumentu, np. klapy, żeby w czasie transportu się nie urwały się bądź nie zostały zniszczone. Z kolei w samochodzie pianino koniecznie należy unieruchomić wykorzystując mocne taśmy mocujące. Jak widzimy, przetransportowanie pianina wymaga sporego nakładu pracy, zatem niektórzy od razu skontaktują się z firmą transportową, żeby mieć gwarancję (ciekawy artykuł), że instrument nie zostanie zniszczony w trakcie przenosin.
2019/06/21, 12:05