Menu strony

Jakie warunki wypada spełnić, żeby korzystać z programu Mieszkania dla Młodych?

Projekt Mieszkania dla Młodych to naturalnie zachwycająca pomoc dla młodych ludzi, które zamyślają kupno początkowego mieszkania. W ramach tego planu młodzi ludzie zdołają korzystać z pomocy państwa oraz pozyskać dofinansowanie. Wysokość dofinansowania zależy od wielu rozmaitych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości familii, posiadanych dzieci i tak dalej. A kto zdoła korzystać z projektu Mieszkania dla Młodych i jakie warunki musi realizować?


projekt
Z projektu mdm mogą korzystać zarówno osoby samotne, jak także młode małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. (Mdm Kraków) Niemniej, żeby tak było wypada spełniać konkretne wyznaczone warunki. Po pierwsze nie można być posiadaczem żadnego innego mieszkania. Jeżeli mieliśmy własne mieszkanie (dom modułowy cena) w przeszłości, też nie możemy korzystać z planu mdm. Zasada ta nie dotyczy jedynie ludzi/rodzin z trójką dzieci. Starając się o dotację z programu mdm - nie można mieć więcej aniżeli 35 lat - w przypadku małżeństwa bierze się pod uwagę wiek młodszego współmałżonka. Warunek ten nie dotyczy ludzi oraz rodzin z trójką najmłodszych. Następną zasadą, którą wypada spełnić, jest zaciągnięcie kredytu co najmniej na 50 procent opłaty mieszkania, minimum na 15 lat. Znacząca jest też cena mieszkania, nie zdoła ona przewyższyć wskaźnika, który określany jest dmieszkania (polecamy gniazdka elektryczne berker)ozycji.


nowe mieszkania
Pragnąc dostać dofinansowanie z programu MDM, trzeba dodać do wniosku o kredyt wniosek o dotację. Oczywiście powinniśmy również wybrać bank lub banki, jakie pobierają udział w projekcie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, jakie biorą udział w planie Mieszkania Dla Młodych odkryjemy na stronie www Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona systematycznie aktualizowana. Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, powinno skontaktować się z wybranym bankiem bądź bankami, aby upewnić się co do przewodzonej procedury i dokumentacji, jaką musimy przedstawić/złożyć.
2021/04/28, 22:07