Menu strony

Jakie jest ciekawe zastosowanie dronów? W jakich rzeczach dron pomogą na co dzień?

Dron jest czymś już powszechnym, zarówno pośród amatorów jak również zawodowców. Używa się go do wielu rzeczy i wciąż znajduje coraz to nowe zastosowania. To sprzęt, jaki zmienił podejście do całej masy rzeczy.


Nagrywanie z powietrza - nie jest czymś nowym.


panna młoda


Dzięki dronowi można robić zdjęcia świetnej jakości sprzętem i nagrywać filmiki z najróżniejszych imprez z dziedziny sportu, koncertów jak i innego typu uroczystości. Już częściej na weselach zdarza się, iż pamiątki pod postacią zdjęć albo filmów wykonywane są właśnie z wysokości drona latającego nad głowami zaproszonych osób. Robione są w taki sposób ciekawe ujęcia. Wciąż więcej firm zajmuje się takimi usługami, dlatego jest w czym przebierać.


filmowanie dronem z lotu ptaka


Sprawdź też

Należy ograniczać pobór wody

Kran, woda
Bardzo sporo mówi się obecnie o tym, jak istotna jest woda, że nie tylko należy ograniczyć jej zużycie z powodu znacznych rachunków jakie trzeba uregulować, ale również i należy zatroszczyć się o środowisko, tak by tej wspaniałej wody nam nie zabrakło. Ale w jaki sposób mamy okazję się przyczynić do niewielkiego użycia wody, tak by zyskiwało na tym zarówno środowisko, jak i nasze konto finansowe?


Ciekawym zastosowaniem są ortofotomapy z drona. To taka mapa fotograficzna z wykorzystaniem fotografii, które poddawane są specjalnej obróbce. Więcej na takiej mapie widać, aniżeli na standardowej mapie satelitarnej. Warto wymienić jeszcze inne zastosowania drona. Może on bowiem służyć do sprawdzania dróg w mieście i śledzenia osób, którzy łamią przepisy. To na pewno bardzo pożyteczny pomysł na użycie tego małego urządzenia. Jeśli mowa o śledzeniu to zastąpiłby on świetnie niejeden monitoring. Tym bardziej gdy mowa o większej przestrzeni albo przykładowo magazynach. Takie urządzenie dostanie się w wiele miejsc oraz skutecznie namierzy nieproszonych gości. Dobrze jest wspomnieć też o pomyśle patrolowania plaży w okresie wakacyjnym.


Wiadomo, iż ratownik nie posiada takiego dobrego wzroku, aby móc dostrzec dokładnie co dzieje się zarówno w wodzie jak i na plaży. Z tej przyczyny takie urządzenie jest na pewno dobrym pomysłem.
2018/06/21, 18:40