Menu strony

Jak prezentuje się historia alkoholu i jak tak naprawdę powinno się go pić? Jakie są polskie praktyki spożywania różnych trunków?

Lubiane napoje procentowe pojawiły się w naszej historii całkiem potem niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e produkowali wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przytacza Arystoteles, mimo to zapewne to naukowcy arabscy VIII wieku n. e. jako pionierzy otrzymali ciecz o wyższej zawartości alkoholu niż ta otrzymywana w rezultacie fermentacji.

koniak
Do Europy tajemna mądrość alchemików arabskich zmieniła w XII wieku za pośrednictwem wracających z wypraw krzyżaków. Spirytus początkowo oznaczono za lek przedłużający życie i chwytający młodość. Stąd jego nazwa "aqua vitae" a więc woda życia. W miarę błyskawicznie, bo już w XIV wieku alkohol przestawał medykamentem. Przeznaczenie do tworzenia, zamiast wina, żyta i jęczmienia ułatwiło produkcję trunku, który został powszechnie stosowanym napojem wyskokowym. Z biegiem czasu wódka (oceń) rozpoczęła nabierać charakteru bardzo związanego z produktem, z którego powstała.

W taki sposób pojawiły się robione ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim produkowany z różnych rodzajów zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku zaczęto produkcję spirytusu z ziemniaków. Potem do produkcji wprowadzono coraz to nowsze składniki i technologie, wytwarzając rozmaite typy napojów alkoholowych. Aktualnie trudno sobie wymyślić życie bez kapki alkoholu, dla aromatu, smaku, dla
Szklanka do whisky
przyjemności. Jeszcze więcej Polaków pije dla przyjemności, a są to bez wątpienia piwa z małych browarów, niezwykle popularne w niedawnym czasie, jak również wina.


Sprawdź też

Jak poprawić wyniki sprzedaży w swojej firmie?

Business
Jeśli ktoś planuje otworzenie własnej firmy to koniecznie musi zdawać sobie sprawę z tego, że taka działalność w niemałym stopniu to właściwie nieprzerwana walka o nowych klientów i zapewnienie sobie jak najlepszych wyników sprzedaży. Nie jest to oczywiście nic łatwego, bowiem w większości dziedzin na obecnym rynku spotkamy się z bardzo dużą konkurencją, więc zawsze trzeba w to włożyć wiele pracy.

Mnóstwo ludzi też kosztuje whisky czy koniaku. Te alkohole dawniej były bardzo drogie i trudno dostępne dla większości,aktualnie również mają swoją cenę, jednak już więcej osób może sobie pozwolić na taki gatunek napojów alkoholowych. Tego typu alkohole dobrze wypić w określonych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np.

Szukasz uzupełniających wiadomości na omawiany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

wjedź i zobacz. W innym przypadku będzie to trochę komicznie się prezentować. Pomyślmy sobie na przykład, że wino pijemy w kuflu lub piwo w kieliszku do wina. Nieco to niedobre, w ten sam sposób należy pomyśleć o whisky czy koniaku, i ogólnie dobrać odpowiednie naczynia, do konkretnego rodzaju alkoholu.
2018/11/27, 13:15