Menu strony

Jak prezentuje się historia alkoholu i jak tak naprawdę powinno się go pić? Jakie są polskie praktyki spożywania różnych trunków?

Lubiane napoje procentowe pojawiły się w naszej historii całkiem potem niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e produkowali wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przytacza Arystoteles, mimo to zapewne to naukowcy arabscy VIII wieku n. e. jako pionierzy otrzymali ciecz o wyższej zawartości alkoholu niż ta otrzymywana w rezultacie fermentacji.

koniak
Do Europy tajemna mądrość alchemików arabskich zmieniła w XII wieku za pośrednictwem wracających z wypraw krzyżaków. Spirytus początkowo oznaczono za lek przedłużający życie i chwytający młodość. Stąd jego nazwa "aqua vitae" a więc woda życia. W miarę błyskawicznie, bo już w XIV wieku alkohol przestawał medykamentem. Przeznaczenie do tworzenia, zamiast wina, żyta i jęczmienia ułatwiło produkcję trunku, który został powszechnie stosowanym napojem wyskokowym. Z biegiem czasu wódka (oceń) rozpoczęła nabierać charakteru bardzo związanego z produktem, z którego powstała.

W taki sposób pojawiły się robione ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim produkowany z różnych rodzajów zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku zaczęto produkcję spirytusu z ziemniaków. Potem do produkcji wprowadzono coraz to nowsze składniki i technologie, wytwarzając rozmaite typy napojów alkoholowych. Aktualnie trudno sobie wymyślić życie bez kapki alkoholu, dla aromatu, smaku, dla
Szklanka do whisky
przyjemności. Jeszcze więcej Polaków pije dla przyjemności, a są to bez wątpienia piwa z małych browarów, niezwykle popularne w niedawnym czasie, jak również wina.


Sprawdź też

W jakim miejscu w Lublinie i w jakich miejscach usługowych da się kupić drukarki atramentowe?

drukarki etykiet
Każdy człowiek choć kiedyś w życiu zmuszony był lub potrzebował wydrukować jakieś kartki z tekstem lub zdjęciem. Wielu wtenczas udało się do odpowiedniego ksero, który posiada drukarki atramentowe, żeby powierzyć taki druk właśnie profesjonalnym firmom. Nie ma się czemu zdumiewać, jeżeli bardzo zależy nam na jak najlepszej jakości i solidności konkretnego druku. Mnóstwo tego rodzaju jednostek zakupuje właśnie takie sprzęty, które te cechy zapewniają.

Mnóstwo ludzi też kosztuje whisky czy koniaku. Te alkohole dawniej były bardzo drogie i trudno dostępne dla większości,aktualnie również mają swoją cenę, jednak już więcej osób może sobie pozwolić na taki gatunek napojów alkoholowych. Tego typu alkohole dobrze wypić w określonych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np.

Szukasz uzupełniających wiadomości na omawiany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

wjedź i zobacz. W innym przypadku będzie to trochę komicznie się prezentować. Pomyślmy sobie na przykład, że wino pijemy w kuflu lub piwo w kieliszku do wina. Nieco to niedobre, w ten sam sposób należy pomyśleć o whisky czy koniaku, i ogólnie dobrać odpowiednie naczynia, do konkretnego rodzaju alkoholu.
2018/11/27, 13:15