Menu strony

Elewacja klinkierowa to raczej drogocenna inwestycja, czy warta jest swojej ceny?

Bajecznie zdobi budynek i podnosi jego prestiż - elewacja klinkierowa powoduje, iż dom wygląda elegancko, sensacyjnie. Duży wybór kolorów i faktur cegieł sprawia, że taki dodatek dostosuje się do gustów niemalże wszelkiego człowieka.

Elewacja klinkierowa
Jedną z mnóstwa pozytywów dodatku wykończeniowego, jakim są elewacje (http://www.sztukateriaabakus.pl/fasety-oswietleniowe.html-przejdź do nas po linku tę zakładkę) klinkierowe jest to, że budynek upiększony w taki sposób ślicznie się starzeje. Nie ma prawdopodobnie nic lepszego, jak doświadczenie dorosłości budynku po kilkunastu latach od jego zbudowania, w zastępstwie| stwierdzenia jego brzydoty. Taki wariant zdobienia z reguły użytkowany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje zdecydowanie przekonały się o jego wspaniałości. W Polsce również coraz chętniej się je spotyka, przeto w obecnych czasach w marketach posiadamy coraz bogatszy wybór tegoż detalu. Posiadamy różne wzory faktur, formaty, barwy - wszystko to powoduje, że elewacje klinkierowe są inspiracją dla wielu projektantów i dekoratorów.

Mają one poparcie zarówno u tradycjonalistów jak i tych operujących współczesnym stylem, dlatego że zdołają wkomponować się w jakikolwiek typ architektury. Obecnie entuzjastycznie dopieszcza się w taki sposób zarówno nowomodne domy o prostolinijnej bryle skonstruowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do krajowych tradycji - firma Wienerberger.

Sprawdź też

Przewozy na na linii Polska - Niemcy dostępna jest w ofercie rozmaitych przedsiębiorstw transportowych

systemy GPS ułatwiające transport
Przewozy z Polski do Niemiec, prowadzone są aktualnie przez wiele przedsiębiorstw, które obejmują zakresem swoich usług całą Polskę. Prosperowanie tych linii transportowych jest wyjątkowo przydatne, ponieważ wielu polaków wyjeżdża do Niemiec w różnym celu. Niektórzy wyjeżdżają na długi okres, żeby tam pracować i oczywiście żyć, inni natomiast jeżdżą na krótszy okres, aby dorobić na najważniejsze potrzeby, jak również zrealizować wszystkie konieczne sprawy, które w tym kraju muszą być wykonane.


Cegły klinkierowe z powodzeniem upiększają elewacje domów. Świetnie komponują się z drewnem, ze szkłem, a niekiedy stalą. Wykorzystanie ich jedynie w strefie parteru powoduje, że zdaje się być niższy niż w rzeczywistości. Użycie klinkieru w strefie wejścia spowoduje to, że nabędzie czcigodny, budzący zaufanie charakter, a także ochronę przed zepsuciami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i umazaniami, na jakie jest częstokroć narażana.
Elewacja z popielatej cegły ubogacona drewnianą okleiną podkreśla nowoczesny charakter domu. Nieraz duże powierzchnie elewacji wykończone cegłą mogą być nadmiernie ciężkie i przytłaczające. Aby tego uniknąć, spoiny między nimi zapełnia się zaprawą w kontrastowym kolorze.

Wykorzystanie klinkieru na częściach elewacji lub do wykończenia składników ma długą tradycję. Niekiedy niewielka część elewacji wykończona tym towarem sprawia, że budynek robi wrażenie solennego, przemawiającego, z charakterem - jest rozpoznawalny i nabiera indywidualności. Cieszmy się więc, iż mamy raz po raz większy asortyment tych produktów.
2017/06/25, 17:25