Menu strony

Interesujący rynek domen internetowych

Oglądalność naszej witryny w siei zazwyczaj jest zależne w istotnym stopniu też od jej adresu. Jeśli jest prosty do zapamiętania, powiązany z branżą w jakiej funkcjonujemy i odpowiednio krótki, będziemy mieli większe szanse, że potencjalny użytkownik ją zapamięta, nawet jeżeli nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż (zobacz szkolenia handlowców) domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.

często firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy firm najczęściej są unikatowe. Oczywiście by zarejestrować taką domenę trzeba tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zazwyczaj zdarza się, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni załatwiają to we własnym zakresie. Jeśli jednak nie wiemy co to jest hosting stron www i jak to wszystko funkcjonuje, dobrze jest zlecić założenie i zaprojektowanie strony internetowej firmie, która się w takich usługach specjalizuje. Przy okazji tacy specjaliści na pewno nam doradzą w wyborze najlepszej opcji.

firma taka prawdopodobni poleci nam założenie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres internetowy zawierający słowa zwykle używane w języku. Przykładem domeny generycznej może być lub Tego typu adres zazwyczaj zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. tego rodzaju domeny czasem osiągają zawrotne ceny, możemy się o tym przekonać, kiedy rzucimy okiem na aukcje (więcej tutaj:platforma dla firm) domen. Bywają tak drogie, bo bazują na najprostszych skojarzeniach. Gdy chcemy kupić nowy akumulator do auta niejako mimowolnie do głowy wpada nam, żeby wpisać adres

Domeny to wizytówka twojej strony
Jeżeli chcemy mieć witrynę internetową pod tego rodzaju adresem, a domena została już zakupiona, dobrze jest skontaktować się z jej właścicielem - istnieje szansa, że będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, jeśli nie istnieje pod tym adresem żadna strona. przydaje się wówczas informacja o domenie którą można odszukać na stronie firmy w której została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zazwyczaj takie informacje są ogólnodostępne.

Jeśli chcemy mieć witrynę internetową właśnie na domenie generycznej, lecz nie możemy się zdecydować jaka będzie dla nas najlepsza dobrze jest poprzeglądać możliwości. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu znajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mieli możliwość by zdecydować się na coś odpowiedniego.


Sprawdź też

Szkolenia sprzedażowe fundamentem w rozwoju każdego handlowca i firmy

szkolenie iso
Aktualnie handel jest jednym z elementów, jakie kształtują gospodarkę. Każda firma sprzedająca swe towary, wie iż efektywna sprzedaż to kluczowy element rozwoju biznesu. Szkolenia sprzedażowe są więc przydatne dla pracownika firmy, który pozna dzięki nim różne metody efektywnej sprzedaży oraz bardziej pozna siebie i własne możliwości.
Dodane przez: Magda Assaf
2019/09/05, 12:05