Menu strony

Kobietom trudniej na rynku pracy?

Jeżeli jesteś pozbawioną pracy panią w średnim wieku, możesz mieć trudność ze znalezieniem dobrej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo niekorzystny dla osób po czterdziestce. Mimo, że osoby młode także nie znajdują nowej pracy, to ludzie starsze borykają się z tym samym tematem, chociaż posiadają nierzadko wieloletnie doświadczenie.


Pani Monika Kowalska obecnie zamieszkuje w Opolu. Właśnie skończyła pięćdziesiąt lat.

Frapują Cię przedstawiane tu zagadnienia? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten link - znajdziesz tu ważne informacje, które też Cię zaciekawią.

Po dwudziestu latach pracy w jednej firmie została zwolniona. Mimo dużego doświadczenia bezrobotna kobieta ma problemy ze znalezieniem dobrej pracy. Chociaż ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kurs językowy. Przez dziesięć lat studiowała język francuskie w stopniu średnio zaawansowanym.
uczniowie podczas pracy w grupie
Jakkolwiek pani Kowalska starała się odnaleźć dobrą pracę w zawodzie, wyszło na to, że w jej mieście bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Także wiek bohaterki działa na jej niekorzyść. Na rynku pracy pasuje ogólna tendencja do dyskryminacji bezrobotnych osób po czterdziestce. Tymczasem wyjątkowo trudno jest pozyskać potrzebną pomoc od Urzędu Pracy.
Obecnie w Polsce jest bardzo wiele bezrobotnych w podobnej analogicznej sytuacji. (News - )
Chociaż Urzędy Pracy oferują od czasu do czasu dodatkowe kursy dla ludzi bezrobotnych, jednakże nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od stanu finansowego gminy, która sponsoruje konkrety urząd pracy oraz w jaki sposób dany urząd zarządza tymi pieniędzmi.


Ciekawą szansą dla osób długotrwale bezrobotnych są także specjalne kursy dotowane przez Unię Europejską. Można z nich skorzystać, ale powinno się mieć świadomość, gdzie ich szukać. Współczesny rynek pracy jest bardzo dynamiczny, dlatego trzeba być elastycznym i w razie utraty pracy szybko działać i być gotowym na zmianę zawodu. W tym celu powinno się podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. Tym sposobem, gdy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: , będzie mogła bez problemu odpowiedzieć na ogłoszenie.
Poszukiwanie pracy wymaga także więcej wysiłku niż się wydaje.

Czy chcesz zobaczyć tę sprawę z całkowicie odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to zobacz również wpisy z witryny, które odnajdziesz gdy klikniesz tu.

Nie wystarczy codziennie po południu przeglądać strony internetowe i wpisywać w przeglądarkę to samo hasło: Powinno się szukać ogłoszeń także poza swoim powiatem.
2019/03/27, 07:36