Menu strony

Projekt i koszty utworzenia przyłącza gazowego

Ażeby stać się odbiorcą gazu, należy, spełnić całą listę wymagań ściśle określonych poprzez jego dostawcę jak też przepisy prawa budowlanego i energetycznego.


Wykonanie gazowego przyłącza może potrwać do pół roku, dlatego powinniśmy zacząć starania odpowiednio wcześniej.


Podpowiadamy, co powinien mieścić projekt przyłącza. Projekt przyłącza gazowego powinien zostać zrobiony poprzez osobę mającą uprawnienia do projektowania instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Jeżeli sami zajmujemy się organizowaniem wszelkich formalności, można się zwrócić do gazowni o wskazanie takiej osoby. W ten sposób zazwyczaj udaje się uniknąć potencjalnych problemów z potwierdzeniem projektu przez gazownię. Kiedy gaz ma być doprowadzony do domku, w którym wcześniej nie przewidziano instalacji gazowej, projekt powinien obejmować swoim zakresem przyłącze gazowe jak również wewnętrzną instalację . Jeśli przebieg kanałów oraz miejsca odbioru gazu w domku zostały oznaczone w planie architektoniczno-budowlanym, starczy zrobić wyłącznie projekt - sprawdź ten artykuł- http://www.hsforb.pl/oferta-planety/zarzadzanie/zarzadzanie-projektami/ - przyłącza.


fotograf weselny


Sprawdź też

Którego dostawcę energii wybrałeś? Sprawdź, czy nie przepłacasz na rachunkach!

Certyfikat
Zwykle nie przywiązujemy większej uwagi do tego, którego dostawcę gazu czy energii mamy, po prostu płacąc rachunki bez żadnej refleksji. W większości wypadków okazuje się jednak, iż zwykle przez zastosowanie paru prostych sztuczek możesz płacić znacznie mniej - prawdopodobnie w skali miesiąca nie będzie to zbyt dużo, jednakże jeśli pomyślisz o tym, że przecież rachunki za gaz lub prąd płacisz praktycznie przez całe swe życie, wówczas oczywiście szybko przekonasz się, że dobrze zainteresować się mocniej tym tematem.


Projektant gazowej instalacji jest zobowiązany do spełnienia wymagań stawianych poprzez dostawcę gazu, określonych w „Warunkach przyłączenia do gazowej sieci”. Prace możemy powierzyć firmie posiadającej licencję gazowni, jaka zajmie się ogółem robót – od rozbudowy sieci, przez wykonanie przyłącza i instalacji na posiadłości, aż po rozprowadzenie kanałów w mieszkaniu.
1 2