Menu strony

Regeneracja belki – symptomy usterki, regeneracja, koszta

Tylna belka skrętna jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w samochodach francuskich.


Podatność tylnej belki na skręcanie w połączeniu z odpowiednio zestrojonym zawieszeniem znamiennie poprawia właściwości jezdne.
cena tylna belka


Wystrój wnętrza biurowego


Do tego płaska budowa (materiały kompozytowe w budownictwie) belki gwarantuje zabudowę głębokiego bagażnika, co podnosi atuty użytkowe wozów, jakie są w nią wyekwipowane. Następną zaletą jest stosunkowo prosta możliwość jej demontażu. Prawidłowa eksploatacja tylnej belki skrętnej wymaga cyklicznej wymiany łożysk igiełkowych. Jeśli nie będziemy tego respektować, belka ulegnie uszkodzeniu i potrzebna będzie jej regeneracja. Podstawowym powodem ogromnej awaryjności belki skrętnej jest brak oznak wyczerpania łożysk igiełkowych. Wszelkie nieprawidłowości możemy przyuważyć dopiero po podniesieniu pojazdu i sprawdzeniu luzu na kole.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w niniejszym artykule tematy i masz ochotę zobaczyć większą ilość wiadomości na taki temat - wejdź tu kanie helenowskie.

Jeżeli luz będzie dostrzegalny, należy wymienić łożyska igiełkowe na nowe. W niektórych wypadkach niezbędne jest zdemontowanie belki, zaś w pozostałych wymiany możemy dokonać bez jej rozbierania. Eksperci trudniący się regeneracją belek zalecają zapobiegawczą wymianę łożysk co 60 tys. km. Gwarantuje to wieloletnią eksploatację belki skrętnej bez obaw o jej uszkodzenie. Zastosowanie się do owych zaleceń, mimo obiegowej opinii o zawodności a także wysokich kosztach naprawy, czyni eksploatację belki skrętnej praktycznie bezproblemową. Wymiana łożysk igiełkowych to nieduża cena tylna belka będzie nam wtenczas służyć długie lata.


Jeśli zignorujemy pierwsze oznaki uszkodzenia belki , w niedługim okresie pojawią się kolejne, jednak już bardziej dostrzegalne.
W trakcie jazdy, szczególnie po nierównościach, mogą dobiegać oddźwięki popiskiwania, jakie z czasem zmienią się w hałaśliwe pukanie. Możemy także zaobserwować wyraźnie gorsze prowadzenie auta, w szczególności w zakrętach.
2020/01/28, 10:27