Menu strony

Bezpieczeństwo, a także wygoda użytkowania, to dwie podstawowe kwestie, o których najczęściej myśli przeciętny użytkownik komputera

W XXI wieku życie bez komputera albo tabletu byłoby bardzo trudne. Dzięki najróżniejszym aplikacjom, a w szczególności dzięki dostępowi do sieci nasze powszednie życie staje się o wiele łatwiejsze. Bez wychodzenia z domu można kupić elegancki różowy pulower albo nawet lekarstwa na receptę, a także załatwić całkiem sporo urzędowych formalności. Jeśli ktoś nie interesuje się informatycznymi ciekawostkami, to wystarczy mu niezaawansowany technologicznie typ urządzenia. Zasadniczo wydawanie pięciu alb sześciu wypłat na najnowszy laptop czasem mija się z celem, szczególnie że niektórzy użytkownicy zamierzają ponadto zainwestować w kupno droższych aplikacji.

bezpieczeństwo w internecie
Sprawy bezpieczeństwa nabierają współcześnie szczególnego znaczenia. Co jakiś czas internauci są przestrzegani przed błyskotliwymi złodziejami, którzy potrafią wyłudzić prywatne dane i w ten sposób okraść nieuważną osobę korzystającą dla przykładu z bankowości elektronicznej. Żeby redukować ryzyko, internauci instalują na komputerach Sony Vaio, HP, Lenovo lub sprzęcie innych producentów aplikacje antywirusowe. Ich oczywistą zaletą jest również duża funkcjonalność - dzięki uzupełniającym opcjom dzieciaki mogą zupełnie bezpiecznie serwować po internecie, a opiekunowie bez jakichkolwiek obaw robić zakupy w wirtualnych sklepach. Jeżeli jedni korzystają z darmowych aplikacji, to inni wolą co roku inwestować w Norton 360 lub Kaspersky'ego (czy tu kupię norton 360).

Sprawdź też

Laptop dla świadomego użytkownika

Laptop Samsung
Pamiętam jak dziś dzień, w którym straciłem kawał pracy dyplomowej przez awarię laptopa. Wina za brak backupu oczywiście leżała po mojej stronie, jednak na fakt usmażenia komputera, w ten piękny majowy poranek, nie miałem już wpływu. Strata ważnych danych z twardziela jest niczym śmierć psiaka, z którym wychowywaliśmy się od małego. Może nie płakałem po stracie unikatowej kolekcji filmów które oglądałem będąc sam w pokoju, ale złość na cały świat dała o sobie znać. Data sprowadziła mnie na ziemię.


O ile 10 lat temu korzystaliśmy zazwyczaj ze stacjonarnych komputerów, o tyle dzisiaj o dużo chętniej używamy notebooków. Na przenośnych urządzeniach można pracować tak w prywatnym mieszkaniu, jak i miejskiej bibliotece bądź nawet w osiedlowym parku. Posiadacze notebooków w żadnym razie nie chcą rezygnować z praktycznych rozwiązań, jakimi charakteryzowały się konwencjonalne komputery. Stąd trzeźwo myślący nabywca sprawdzi, czy np. laptop Dell xps 13 ma dodatkową klawiaturę numeryczną. Z kolei jeśli ktoś jest mocno przywiązany do paroletniego komputera stacjonarnego, ten z pewnością będzie regularnie go rozbudowywał, a dzięki nowoczesnej i eleganckiej obudowie Fractal Design Define r5 sprzęt zyska na prezencji.

Praca na komputerze
Przeciętny użytkownik zwraca uwagę jedynie na parę wybranych aspektów. Chociaż na prywatny użytek w żadnym razie nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, to jednak zwykły obywatel kupując komputer chce w w nadchodzących latach instalować na dysku typowe aplikacje, w tym też programy antywirusowe - fractal design define r5 ceneo. Jednocześnie oczekuje, że producent notebooka zadba, by komfortowo się na nim pracowało.
2017/08/31, 09:11