Menu strony

Możliwości jakie przynosi portal podatkowy

Podatki musimy płacić wszyscy. Już z początkiem każdego roku ruch w Urzędzie Skarbowym staje się coraz bardziej natężony. Jednak dzisiaj mamy inne możliwości, kiedy bez wychodzenia z domu zdołamy rozliczać się z fiskusem.
obliczanie podatków
Takie możliwości przynosi portal podatnika. Jest to intuicyjny, sprawny i prosty w obsłudze program teleinformatyczny administracji podatkowej, korzystny dla podatników w zgodnym wypełnianiu obowiązków podatkowych - . Wykorzystywać go mogą wszyscy. Portal wchodzi w zawartość serwisu Ministerstwa Finansów i składa się z dwóch elementów, części ogólnodostępnej i po zalogowaniu na własne konto. Część ogólnodostępna portalu obejmuje informacje które dotyczą indywidualnych podatków, również zapewnia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Znajdziemy w tym miejscu także jakiekolwiek dane - hiperłącze do strony - dotyczące wypełniania zobowiązań podatkowych, terminarz z ważnymi terminami, czy kalkulatory. Kalkulatory pomagają uzyskać, czy też poświadczyć dane (jesteśmy tutaj) konieczne do prawidłowych rozrachunków podatkowych. Kalkulatory dokonują obliczeń na podstawie wpisanych danych, przy uwzględnieniu reguł bieżących regulacji prawa - pity 2016 / 2017.

Po zalogowaniu na własne konto jest możliwość wypełnić i przekazać zeznanie podatkowe pit 2016. Rejestracja na portalu gwarantuje nie tylko przesyłanie zeznań bezpośrednio ze swojego konta, lecz również pozwala na internetową komunikację z administracją podatkową.


Sprawdź też

Wiele osób zakłada na swoich domach moduły fotowoltaiczne, żeby zaoszczędzić na rachunkach

panele fotowoltaniczne
Używanie solarnej energii jest niezwykle popularne. Bardzo wielu właścicieli domów zdecydowało się na zainstalowanie modułów, które przemieniają promienie słońca w energię potrzebną do zasilania urządzeń elektrycznych lub dogrzania budynku.


Niezmiernie ważne jest to, że ten sposób uzyskiwania energii jest nieszkodliwy dla środowiska.

podatki
Portal zawiera także informacje i broszury potrzebne i ważne dla płatników rozliczających się drogą elektroniczną, oraz informacje o najnowszych rozstrzygnięciach technologicznych wprowadzanych w programie e-Podatki - więcej o PIT.
2018/07/04, 15:17