Menu strony

Możliwości jakie przynosi portal podatkowy

Podatki musimy płacić wszyscy. Już z początkiem każdego roku ruch w Urzędzie Skarbowym staje się coraz bardziej natężony. Jednak dzisiaj mamy inne możliwości, kiedy bez wychodzenia z domu zdołamy rozliczać się z fiskusem.
obliczanie podatków
Takie możliwości przynosi portal podatnika. Jest to intuicyjny, sprawny i prosty w obsłudze program teleinformatyczny administracji podatkowej, korzystny dla podatników w zgodnym wypełnianiu obowiązków podatkowych - . Wykorzystywać go mogą wszyscy. Portal wchodzi w zawartość serwisu Ministerstwa Finansów i składa się z dwóch elementów, części ogólnodostępnej i po zalogowaniu na własne konto. Część ogólnodostępna portalu obejmuje informacje które dotyczą indywidualnych podatków, również zapewnia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Znajdziemy w tym miejscu także jakiekolwiek dane - hiperłącze do strony - dotyczące wypełniania zobowiązań podatkowych, terminarz z ważnymi terminami, czy kalkulatory. Kalkulatory pomagają uzyskać, czy też poświadczyć dane (jesteśmy tutaj) konieczne do prawidłowych rozrachunków podatkowych. Kalkulatory dokonują obliczeń na podstawie wpisanych danych, przy uwzględnieniu reguł bieżących regulacji prawa - pity 2016 / 2017.

Po zalogowaniu na własne konto jest możliwość wypełnić i przekazać zeznanie podatkowe pit 2016. Rejestracja na portalu gwarantuje nie tylko przesyłanie zeznań bezpośrednio ze swojego konta, lecz również pozwala na internetową komunikację z administracją podatkową.


Sprawdź też

Geodezja we Wrocławiu

geodeci w pracy
Podczas obmyślania drogi, działki lub budynku trzeba zadbać o niezwykle wielką liczbę kwestii związanych z pomiarem. wiele poszczególnych spraw podczas budowy zależy tutaj od indywidualnych potrzeb,jak i od gustu klienta i przeznaczenia danego obiektu. Podejmowanie ogromnej ilości mniej lub bardziej kluczowych wyborów co do wytyczania granic nieruchomości zajmuje w dzisiejszych czasach istotny dla każdego czas.

podatki
Portal zawiera także informacje i broszury potrzebne i ważne dla płatników rozliczających się drogą elektroniczną, oraz informacje o najnowszych rozstrzygnięciach technologicznych wprowadzanych w programie e-Podatki - więcej o PIT.
2018/07/04, 15:17