Menu strony

Możliwości jakie przynosi portal podatkowy

Podatki musimy płacić wszyscy. Już z początkiem każdego roku ruch w Urzędzie Skarbowym staje się coraz bardziej natężony. Jednak dzisiaj mamy inne możliwości, kiedy bez wychodzenia z domu zdołamy rozliczać się z fiskusem.

obliczanie podatków
Takie możliwości przynosi portal podatnika. Jest to intuicyjny, sprawny i prosty w obsłudze program teleinformatyczny administracji podatkowej, korzystny dla podatników w zgodnym wypełnianiu obowiązków podatkowych - http://www.lifeandmore.pl/program-pit-bez-krs/. Wykorzystywać go mogą wszyscy. Portal wchodzi w zawartość serwisu Ministerstwa Finansów i składa się z dwóch elementów, części ogólnodostępnej i po zalogowaniu na własne konto. Część ogólnodostępna portalu obejmuje informacje które dotyczą indywidualnych podatków, również zapewnia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Znajdziemy w tym miejscu także jakiekolwiek dane dotyczące wypełniania zobowiązań podatkowych, terminarz z ważnymi terminami, czy kalkulatory. Kalkulatory pomagają uzyskać, czy też poświadczyć dane konieczne do prawidłowych rozrachunków podatkowych. Kalkulatory dokonują obliczeń na podstawie wpisanych danych, przy uwzględnieniu reguł bieżących regulacji prawa - pity 2016 / 2017.

Po zalogowaniu na własne konto jest możliwość wypełnić i przekazać zeznanie podatkowe pit 2016. Rejestracja na portalu gwarantuje nie tylko przesyłanie zeznań bezpośrednio ze swojego konta, lecz również pozwala na internetową komunikację z administracją podatkową.
1 2