Menu strony

Jeżeli planujesz we własnym domowym azylu uprawiać piękne chryzantemy – powinieneś uzyskać odrobinę wiedzy na temat specyfiki tych roślin.

Chryzantemy – inaczej zwane złocieniami, wywodzą się w większości z okolic wschodnich – Japoni, Korei, Chin. To wspaniałe gatunki roślin, które charakteryzują się malutkimi, owalnymi, kolorowymi pąkami, umieszczonymi na sporej ilości rozgałęzionych pędów z liśćmi. Warto umieścić w swoim domowym zaciszu chociaż odrobinę nasion, tych efektownych okazów, jednak ich utrzymanie nie należy do najłatwiejszych.

Kwiaty
Ten typ roślin wiążemy na pierwszym miejscu z czasem święta zmarłych. Wspaniale prezentują się pośród pomników bliskich i zniczy. Nie przypadkowo jest ich wtenczas tak dużo w punktach handlowych. Przełom października i listopada, to pora ich rozkwitu. To rośliny zdecydowanie uwielbiające skrócone dni. Należy pomyśleć wobec tego nad sprawą – chryzantemy a mróz - wejdź na stronę i dowiedz się więcej. Okazy, chociaż obfity plon następuje w ostatniej części roku – nie lubią mrozu i niskich temperatur. Dlatego też mało odmian jest hodowana na czystym gruncie. Nie pomagają też żadne profesjonalne osłony, folie ochronne itp. Jedynym rozwiązaniem jest hodowla szklarniowa, w której istnieje możliwość regulowania światła i temperatury. Wtedy posiada się te specyficzne kwiaty cały rok.

Fioletowe chryzantemy
Dla lepszego zakwitu, powinno się już z początkiem lata, uszczykiwać wierzchołki. Jedyną negatywną cechą posiadania chryzantem jest to, iż przez rozkwit w końcu roku, sporo sztuk wśród uprawianych kwiatów marznie i niszczeje. Trzeba jednak zainwestować w te pięknie gatunki, które świetnie udekorują środek domu, ganek, podwórze, czy inne miejsca. Kwestia – chryzantemy a mróz jest zatem podlegająca dyskusji i warto o nią zapytać profesjonalnych ogrodników. Koszty nabycia tego typu kwiatów jest zróżnicowana. Zależy od momentu, w jakim zostają nabyte kwiaty, gatunku, a nade wszystko miejsca. W kraju, warto nabywać te kwiaty w hurtowniach ogrodniczych.

Chryzantemy, to piękne, ozdobne kwiaty. Chociaż ich posiadanie nie należy do najprostszych – należy zainwestować czas i majątek dla pięknych okazów w okresie zakwitu.


Sprawdź też

Przygotowania do ślubu i wesela

nietypowe zdjęcia ślubne
Ślub i wesele to wydarzenia, którym należy poświęcić wiele uwagi i zaplanować je bardzo dokładnie. Ważne jest, by przygotowania do nich rozpocząć odpowiednio wcześniej. Pomoże to uniknąć zbędnego stresu i załatwiania spraw na ostatnią chwilę.Przygotowania warto rozpocząć już wiele miesięcy przed ustaloną datą ślubu. Z dużym wyprzedzeniem należy zacząć poszukiwania sukni dla panny młodej, gdyż jest to wybór szczególnie trudny i czasochłonny.
2019/04/22, 02:26