Menu strony

Jak dobrać zimowe opony?

Na dworze lato w rozkwicie, upały, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a tymczasem to najodpowiedniejszy czas, aby zaplanować kupno nowych opon zimowych do samochodu. Wielu dystrybutorów w tej części roku wyprzedaje je po niższych cenach.

Naturalnie są to nowe opony, w świetnym stanie, ale producenci muszą opróżnić powierzchnie magazynowe przed zakupieniem nowych modeli. Dlatego też urządzają wyprzedaże. Opony zimowe to niezwykle ważny element wyposażenia samochodu (i nie ważne czy to opony terenowe czy opony do motocykli. Są ogromnie istotne, jeśli idzie o bezpieczeństwo, więc nie (więcej w serwisie) bywajmy tej sprawy.
serwis volkswagena kraków
Zdarza się, że kierowcy w ogóle nie nasza strona wymieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Bronią się bzdurnymi argumentami, jak choćby ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To pomyłka i głupota! Do kolizji nie potrzeba dużo, wystarczy metr oblodzonej drogi, żeby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni. Polecamy volkswagen części kraków Są niestety jednak kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie korzystają z zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to jeszcze stwarzają wielkie zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale nadal zdarzają się ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni. Koszmar.


Sprawdź też

Innowacyjny artykuł finansowy - świetna lokata bezkarna BGŻOptima

Pieniądze
Lokaty uznawane są za nadzwyczaj atrakcyjne artykuły pieniężne, jakie służą nie tylko oszczędzaniu, lecz głównie również pomnażaniu swoich pieniędzy. Nie powinno się trzymać swoich oszczędności na zwyczajnym koncie w banku, pożądane byłoby je pomnażać, w szczególności, że im większą kwotę wpłacimy na lokatę, tym większe zdobędziemy plony.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo istotne, dlatego sprawdzajmy często kondycję opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie fanaberia, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, by nasze auto zostało jeżdżącą klęską. Należy już dziś rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele miejsca, a uda nam się dużo zaoszczędzić korzystając z letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie z pewnością wyszukamy wiele ofert, a może nawet uda nam się zakupić opony z wyższej półki (np. opony Michelin, opony Bridgestone) za niewielkie pieniądze. Sprawdź reflektory volkswagen.

Jeżeli nie posiadamy własnego garażu zawsze możemy opony umieścić w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to dużym problemem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.
2018/03/13, 20:07