Menu strony

Weryfikacja dewelopera przy zakupie nowiutkiego mieszkania

Decydując się na nabycie nowego mieszkania deweloperskiego, winniśmy uprzednio prawidłowo sprawdzić dewelopera. Powinno się z pewnością wybierać osoby solidne, wiarygodne oraz uczciwe, ponieważ od tego zdoła zależeć powodzenie inwestycji, i także jej terminowe ukończenie. Warto sprawdzić czy konkretny deweloper przylega do jakichś organizacji deweloperskich.


puste mieszkanie
Najwyższym certyfikatem, który może posiadać jest Certyfikat Dewelopera. Taki certyfikat może uzyskać wyłącznie deweloper, który posiada minimum 3 letnie doświadczenie w branży oraz posiada na swoim koncie kilka zrealizowanych inwestycji. Zdołamy także poszukać opinii o danym deweloperze w Internecie, i nawet porozmawiać z postaciami, jakie korzystały z jego usług. Możemy bez trudności stwierdzić przy jakich inwestycjach pracował konkretny deweloper, udać się tam oraz pogadać z mieszkańcami. Warto zapytać czy są zadowoleni z zakupu, jak zachodziła współpraca z deweloperem, czy po zakupie mieszkania nie wyszły na jaw pewne ukryte wady itp. Dobry deweloper powinien także umożliwić nam odwiedzenie budowy i obejrzenie mieszkania, o ile jest ono w stanie zamkniętym, surowym. Zadba również o nasze bezpieczeństwo oraz udzieli gruntownych odpowiedzi na zadawane poprzez nas pytania. Należałoby zwrócić uwagę na to, jaki stosunek ma do nas konkretny deweloper. Czy entuzjastycznie udziela nam wiadomości, pomaga w różnorodnych sprawach związanych z zakupem mieszkania?


mieszkania deweloperskie
Czy jest właściwie zobojętniały, niechętnie rozmawia o inwestycji? Zachowanie dewelopera względem nas może nam wiele oznajmić o nim samym. Weryfikacja dewelopera to podstawa. Przenigdy nie powinniśmy wierzyć nikomu na słowo, albowiem nie każdy deweloper, nie każda firma budowlana czy też agencja nieruchomości będzie uczciwa.

Chciałbyś przeczytać pokrewne publikacje na omawiany temat? Ta ważna propozycja przedstawia właśnie to, czego szukasz.

Nie raz zdarzało się tak, że ktoś decydował się na zakup mieszkania czy też budowę domu, po czym okazywało się, iż budowa po tygodniu przestawała istnieć, zaś nabywca zostawał bez pieniędzy. Nie dajmy się więc oszukać oraz zawsze konkretnie sprawdźmy dewelopera.
2020/10/03, 08:47