Menu strony

Krótki opis narzędzi, jakie są przydatne przy analizowaniu działania internetowych serwisów.

Aktualnie naprawdę dużo firm działa w sieci internetowej, tak naprawdę coraz trudniej trafić na obszary, w których będzie to jeszcze niepotrzebne. Nawet niewielka, prosta wizytówka pomaga w tym, aby klienci mogli się dowiedzieć o oferowanych usługach, lokalizacji czy godzinach otwarcia.
A tak naprawdę możliwości, które są możliwe dzięki internetowi będzie dużo więcej, bowiem można prowadzić całkiem dochodowe interesy istniejąc jedynie w sieci. Doskonale może o tym zaświadczyć przykładowo ilość internetowych sklepów, jakie aktualnie funkcjonują. Już w chwili obecnej jest ich kilkanaście tysięcy, a ich liczba cały czas wzrasta. Niezwykle dynamicznie rozrasta się także rynek internetowych analiz i marketingu, obecnie firmy coraz częściej decydują się na korzystanie z zaawansowanych narzędzi, żeby zwiększyć odwiedzalność. Jeszcze niedawno starczyło poumieszczać się w katalogach i wykonać pozycjonowanie, żeby zyskać odpowiednią liczbę klientów - unikalni użytkownicy . Aktualnie przede wszystkim to już nie wystarczy, bowiem należy również przypilnować tego, żeby nawigacja na stronie była wygodna i przejrzysta, a strona przyjazna dla internautów. Bardzo pomocne są przy tym najróżniejsze narzędzia analityczne, które można zainstalować w swoim serwisie. Zbierają one ogromną liczbę informacji, które można później analizować w różny sposób i w oparciu o nie wyciągać właściwe wnioski.
użytkownicy-obrazek

Jedną z najważniejszych informacji, jaką chce się uzyskać prowadząc internetową stronę, są unikalni użytkownicy. To właśnie ich liczba świadczy o tym, jak często serwis jest odwiedzany, a sprawdzając ich ilość w jakiś okresie czasu można ocenić, czy prowadzone działania dają właściwe rezultaty. Lecz sami unikalni użytkownicy jeszcze nie świadczą o sukcesie. Wiele porali ma duża liczbę gości, ale internauci pojawiają się tam tylko na chwilę, a potem wychodzą z serwisu bez przesiadywania w nim.
Dlatego też warto kontrolować wszelkie działania, które wykonują użytkownicy, dzięki temu dowiedzieć się można wielu ciekawych rzeczy - podniesienie konwersji. Szczegółowa analiza takich zachowań przykładowo może pozwolić na przebudowanie układu i struktury serwisu tak, aby użytkownicy zostawali na nim trochę dłużej. A czas ten przekłada się na to, że być może zrobią jakieś zakupy czy oglądną większą ilość reklam. Doskonale do takich analiz nadają się między innymi narzędzia Google, jakie mogą dać sprawnym analitykom nieocenione informacje.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania zobacz też to użyteczne opracowanie (https://profill.com.pl/programy-b2b). Po prostu kliknij ten link a na pewno się nie rozczarujesz!

Na przykład konwersja analytics pozwala na dokładne śledzenie wyświetlanych stron, powiązań między nimi i ścieżek, którymi poruszają się internauci, aby dotrzeć do interesujących ich wiadomości.
2021/05/31, 08:26