Menu strony

Najcenniejsze witaminy dla psa w jego codziennej diecie

Posiadaczom czworonogów może się zdawać, że nie przydatne im są żadne suplementy czy też sposobna dieta. Natomiast ma to potężny wpływ na jego rozrost i stan zdrowia a dodatkowo długość egzystowania. Znamy już witaminy, jakie powinny być podawane psom niezależnie od ich rasy.

pies
Do szczegółów mających ważny wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii przylegają witaminy i minerały. Możemy je wręczyć za sprawą planowo skomponowanych suplementów czy też karmy. Coraz więcej spółek tworzących witaminy dla psa zwraca uwagę na dobre proporcje komponentów odżywczych, małą zawartość alergenów.

Kiedy do tego doliczymy wystarczające ilości witamin, posiadamy idealne danie dla naszego czworonożnego przyjaciela. Dwie główne gromady witamin to te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), oraz rozpuszczalne w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma uczestnictwo w biegach zachodzących w układzie psa: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach min. reperują proces zauważania, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, oddziaływają na przebieg wiązania krwi i są należytymi przeciwutleniaczami. Witaminy rozpuszczalne w wodzie oszczędzają np. układ nerwowy, wpływają na poprawienie przebiegu wzrostu, podtrzymują w właściwej kondycji skórę i włosy, odpowiadają za sprawny przebieg przemiany materii. Sprawdź koniecznie więcej.

Sprawdź też

Markety oferujące pełne wyekwipowanie administracyjne i biurowe

Wydruki
W obecnych czasach znaczna większość prac, które wykonujemy każdego dnia prowadzona jest z wykorzystaniem komputera.


Bezsprzecznie nie każdego właściciela czworonoga stać na to, aby zapewnić mu sposobną suplementację wyjątkowymi lekami, jednakowoż to nie powód do tego, aby zupełnie nie dbać o to. Każde witaminy dla psa możemy podać wraz z pożywieniem. Wzorcowo: naturalnym źródłem witaminy A są: wątroba, mleko, ryby, żółtka, jaja, wołowina, a również owoce i jarzyny. Witaminę D przekażemy za wsparciem przede wszystkim tłuszczy pochodzących z wątroby ryb, nabiału. Jej ubytek może powodować krzywicę, dlatego warto zwrócić na nią nacisk.
Obecna w produktach pochodzenia roślinnego witamina E i B (zboża, oleje, ziarna roślin tłustych) jest naturalnym przeciwutleniaczem i doskonale chroni komórki przed za szybkim starzeniem się. Witamina K jest w mięsie, jednakowoż także w warzywach tego rodzaju jak sałata, szpinak i pietruszka.

Nie troszcząc się o właściwe ilości składników, jakimi są witaminy dla psa w dziennej diecie, ryzykujemy pogorszenie kondycji fizycznej i umysłowej zwierzęcia.

Napisaliśmy wpis o podobnej treści. Znajduje się on na kolejnej stronie. Kliknij zatem w poniższy link i dowiedz się szczegółów z tym połączonych.

Ich niedobór przekłada się na kłopoty skórne i morfologiczne - pogorszenie wyników badań, osłabioną sierść, słabszy wzrok. Warto tym samym pamiętać o odpowiednim komponowaniu posiłków dla własnego pupila.
2021/01/05, 08:17