Menu strony

Porady dotyczące wykorzystania komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego typu pytanie pojawia się często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze kompetencje. Na forach można odnaleźć odpowiedź na to, jak wykonać to w prawidłowy sposób. Jeżeli tylko odkryjemy metodę, zrzut przeprowadzimy praktycznie w kilka chwil.
Toshiba Satellite T230
Nauka pisania na klawiaturze zajmuje nieco więcej czasu (link do artykułu). Szybkie pisanie na klawiaturze jest szczególni przydatne w pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest codziennością. Trzeba mieć tego świadomość, decydując się na ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze komputera można na dwa sposoby. Można się tego nauczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z oprogramowań, które to zdecydowanie upraszczają. Jednym z takich jest powszechnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci Internet. Wystarczy jedynie go ściągnąć, by korzystać z niego w dowolnym momencie. Tego typu kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które zdynamizują pisanie. Dzięki temu w trakcie używania klawiatury korzystamy z jak największej liczby palców. W tym skryta jest tajemnica biegłości pisania.

Sprawdź też

Garść przydatnych informacji w temacie obsługi komputera

Klawiatura
Jak zrobić zrzut ekranu? Tego typu pytanie pojawia się dość często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach internetowych można odszukać odpowiedź na to, jak wykonać to w profesjonalny sposób. Jeśli tylko odkryjemy metodę, zrzut zrobimy w parę minut.


Jak zrobić zdjęcie (w serwisie) pulpitu? (odpowiedź tu) Wszelkie informacje na ten temat należy szukać w szeroko dostępnej sieci internetowej. To istna kopalnia wszelakiej wiedzy, także na takie tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest właściwie obraz pulpitu a także jego zrzut. Wykonanie zdjęcia naszego pulpitu składa się z 4 kroków, które są niezmiernie podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy tworzeniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba wykonać, to nacisnąć print screen. Potem wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora Paint. Potem nie zostaje nic innego, jak przeprowadzenie zapisu pliku. Tylko na samym początku zrzut pulpitu może się zdawać zagwozdką, której nie będziemy w stanie pokonać. Zaglądając na tematyczne fora a także te, które proponują pomoc zobaczymy, że nie jest to bynajmniej przedsięwzięciem przerastającym nasze siły. Trzeba jedynie poznać metodę jak również prawidłowo ją zastosować, aby pozyskać to, czego chcemy. To wyjątkowo łatwe. Z całą pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu lub zdjęcie pulpitu.
zdjęcie (zobaczysz)
2019/03/08, 12:19