Menu strony

Kupno używanego smatfona albo telefonu bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, jakie nie będą potrzebować wielkich, wydajnych urządzeń.

Na rynku współczesnych smartfonów widać zwiększającą się gonitwę za wydajnością i rozmiarami. Normą są aktualnie urządzenia mające ekrany na 5 cali, wydajne procesory czy ogromną ilość pamięci.
Ultraprzenośny dysk od Toshiba


W tej pogoni za parametrami coraz bardziej ucieka projektantom najważniejsza funkcja tych urządzeń, to znaczy możliwość rozmawiania. A także to, że są ludzie, którzy wcale nie potrzebują tak wyśrubowanych parametrów, bo po prostu z nich nie będą korzystać. I osoby tego typu często będą sięgać po smartfony używane, które kupione w dobrym stanie będą mogły posłużyć kolejne lata. Bardzo dobrym wyborem dla takie osoby przykładowo może być core samsung, ten model sprzed paru lat posiada parametry spokojnie starczające do wygodnego, codziennego użytkowania. Bez problemów w takich zastosowaniach da sobie też radę desire s, bądź na bieżąco którego premiera odbyła się w 2011 roku.


Z używanymi smartfonami jest jedynie taki kłopot, że niekiedy mogą mieć słabe baterie. Jeśli oryginalna powoli przestaje trzymać, lecz jeszcze daje sobie radę, to dobrym rozwiązaniem może tu być na przykład powerbank digital box. Przy braku prądu da się smartfon podpiąć do takiego powerbanka i naładować z powrotem baterię. Czasami jednak baterie będą w takim stanie, że użytkowanie smartfona staje się mocno uciążliwe. W takim przypadku najlepiej jest pomyśleć o wymianie ich na nowe.


Biały smartfonJednak akcesoria oryginalne są stosunkowo drogie, więc spora część użytkowników wybiera dużo tańsze, a jednocześnie dobrej jakości zamienniki, takie jak na przykład firmy cameron sino - ceneo.pl.
2020/02/08, 08:16