Menu strony

Schody drewniane - typy oraz instalacja

W domach jednorodzinnych nadzwyczaj ciekawe oraz częstokroć wykorzystywane są schody drewniane. Prócz własności funkcjonalnych pełnią także ważną rolę w organizowaniu domowego wnętrza.


Jeśli w naszym mieszkaniu mają się znaleźć schody, musimy zdecydować o tym gdzie będą ulokowane a także jak wiele miejsca możesz na nie przeznaczyć.
W dzisiejszych projektach sporadycznie spotyka się schodową klatkę.

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł to kliknij w odsyłacz do strony (http://digital-motion.pl/sesja-ciazowa/), który przekieruje Cię do strony, gdzie przeczytasz interesujące informacje na ten temat.

Najczęściej projektanci umieszczają schody w holu bądź w salonie. Dlatego tak znaczący jest ich kształt jak też wykończenie - polecam tego stolarza z Wrocławia. Jako stały fragment wnętrza mogą w sposób kluczowy zaważyć na kierunku oraz wyglądzie całego wnętrza. Między innymi dlatego drewno, jako surowiec niezmiernie rozmaity, naturalny jak też efektowny oraz równocześnie trwały jest tak często wybierane jako materiał do wykonania schodów. Takie schody bez trudności wykona stolarz wrocław.


PCV


Schody drewniane realizuje się z rodzimego drewna drzew liściastych: klonu, brzozy, orzecha i z gatunków egotycznych. Te ostatnie są niestety parędziesiąt procent droższe, nieczęsto używane jest drewno iglaste, zazwyczaj sosnowe. Drewno przeznaczone na stopnie musi odpowiadać co najmniej II klasie jakości. Wszelkie innych fragmenty nośne schodów trzeba wykonywać tylko z drewna liściastego klasy I. Materiał winien posiadać gęsto rozlokowane słoje.

Jeśli spodobały Ci się zagadnienia tego artykułu, to do sprawdzenia (http://przedszkoleoltaszyn.pl/statut) jest także kolejna strona, gdzie wyszukasz sporo detali na ten temat.

Drewno powinno być suche (wilgoć poniżej 8-12%), bez wad. Stopnie czyni się bądź z drewna litego, bądź warstwowo klejonego.
Ponieważ drewno używane na schody musi być niezwykle dobre gatunkowo, często zastępuje je się prefabrykatami. Są pośród nich płyty z drewna litego klejonego na styk bądź pewne odmiany sklejki -> korzystam z jego usług stolarskich we Wrocławiu. Nie wolno natomiast używać listwowych płyt stolarskich Sprawdź już dziś usługi stolarskie Wrocław.
2019/10/16, 07:27