Menu strony

Kto może wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych” oraz jakie warunki musi się realizować?

Kupno własnego mieszkania bezsprzecznie jest ogromnie znacznym wydatkiem, bowiem nawet najmniejsza kawalerka wiąże się z wysokimi kosztami. Mało kto jest w stanie na własną rękę kupić mieszkanie za własne, zaoszczędzone pieniądze, dlatego większość ludzi decyduje się na wzięcie kredytu bankowego.

Blok mieszkalny
Młodzi ludzie coraz częściej chcą posiadać prywatne mieszkanie, szczególnie jeśli planują założyć rodzinę, nierzadko wyszukują pomocy w zakupie swojego pierwszego mieszkania i okazuje się, że taką pomoc mogą oni uzyskać, gdyż to właśnie do takich osób adresowany jest program „Mieszkania dla młodych” (sprawdź więcej).

Sprawdź też

Ciekawe rozwiązania dla twojej kuchni. Przykłady innowacyjnych produktów, poprawiające estetykę pomieszczeń kuchennych

kuchnia
Większość z nas dokłada wszelkich starań do tego, by nasze „cztery kąty” wyglądały jak najlepiej. Chcemy, aby były w interesujący sposób zaaranżowane, dzięki czemu znacznie milej i przyjemniej spędza nam się czas. Ponadto, mieszkanie jest dla nas jedną z podstawowych kwestii, a już na pewno najistotniejszym miejscem. Wszak spędzamy tu większość swojego czasu, zwłaszcza tego wolnego.


Mieszkania dla młodych to program kierowany do osób, jakie po raz pierwszy pragną kupować osobiste mieszkanie.

Chcesz przejrzeć kilka kolejnych naszych wpisów? Świetnie! Pragniemy więc donieść, że jesteśmy w serwisie (http://dkrm.com.pl/fasady-dkrm/) - odszukasz nas w poniższym linku.

Żeby wziąć udział w tym programie nie można mieć już osobistego mieszkania, także w przeszłości. Do tego nie można również przekroczyć wieku 35 lat (w przypadku małżeństw bierze się pod obserwację wiek młodszego małżonka). W warunkach, które jeszcze wypada spełnić znajduje się również notacja o tym, że należy wziąć kredyt na co najmniej 15 lat w wysokości 50% wartości mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie
Jeśli chodzi o dofinansowanie które wolno zdobyć, to jest parę typów dotacji, które można otrzymać z programu mieszkania dla młodych. Między innymi można otrzymać dopłatę do 50metrów kwadratowych czy także 10 procent dopłaty dla ludzi samotnych czy też dla młodych małżeństw, które nie mają własnych dzieci. Małżeństwa z dziećmi zdołają z kolei liczyć na 15 procent dopłaty. Ponadto osoby, jakie rozpoczynają budowę prywatnego mieszkania czy domu jednorodzinnego zdołają także zdobyć częściowy zwrot za zużytkowane materiały budowlane, co naturalnie także jest bardzo ogromnym walorem.

Wiemy już do kogo zwracany jest ten program, a także które warunki powinno się spełniać, aby z niego korzystać. A w jaki sposób można ubiegać się o takie dofinansowanie? Naturalnie powinno się starać się o kredyt z banku, jaki bierze udział w tym programie. Trzeba też przynieść specjalny wniosek z prośbą o dofinansowanie wkładu prywatnego, w jakim powinno się umieścić kilka ważkich oświadczeń, w tym także mówiących o tym, że nie posiada się na własność żadnego innego lokalu użytkowego, takiego jak na przykład mieszkanie albo dom jednorodzinny.
2021/05/09, 08:19