Menu strony

Przegląd obiektywów Sigma

Każdy miłośnik fotografii cyfrowej poszukuje optymalnego obiektywu do swojego urządzenia. Każdy wykwalifikowany fotograf ma jednak świadomość, że taki sprzęt nie istnieje. Optyka ma swoje ograniczenia, których nie da się żadnym sposobem uniknąć. Profesjonalne urządzenia gwarantują wysoką jakość zdjęcia, nie są to jednak obiektywy uniwersalne. Teleobiektywy służą do uwieczniania dalekich obiektów, są więc stosowane przez dziennikarzy czy fotografów kosmosu. Optyka stałoogniskowa z kolei charakteryzuje się znakomitą jakością obrazu, ale ze względu na uniemożliwienie natychmiastowej zmiany kadru, stosuje się ją głównie w studio fotograficznym.
Parametry a przeznaczenie

Sprawdź też

Polecane obiektywy do aparatu. Sprzęt foto warte polecenia

aparat fotograficzny
Obiektyw fotograficzny to część aparatu, która stanowi zintegrowany system zawierający jedną lub więcej soczewek i ma na celu skupianie obrazu na matrycy albo błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być stale dołączone do korpusu aparatu fotograficznego albo być ich wymiennym elementem. Posiadają zazwyczaj w autofocus oraz mechanizm doboru przysłony, za sprawą czego regulowana jest ilość światła wpuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej tudzież matrycy uwiecznia się obraz.


obiektyw
Firmy produkujące lustrzanki cyfrowe udostępniają grupę obiektywów do swoich urządzeń, każdy odznaczający się odmiennymi właściwościami optycznymi. Obiektywy te można montować jedynie w aparacie firmy-matki. Wyjątkiem jest firma Sigma, produkująca swoje urządzenia z kształtem pasującym do wszystkich szeroko wykorzystywanych firm. Każdy obiektyw Sigma 18 200 posiada kilka najważniejszych cech, które stanowią o jego podstawowym przeznaczeniu. Najważniejsze dwa, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa ustala jak duży kąt widzenia będzie miał obiektyw. Obiektyw o wyższej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niższej ogniskowej to polecany obiektyw szerokokątny. Tego rodzaju obiektywy stosowane są zazwyczaj – możliwa jest fotografia fotograf dziecięcy poznań obiektów znajdujących się w ruchu.

Fotografia zaawansowana

W sprzedaży jest oferowana również optyka do profesjonalnego zastosowania – przykładowo do uzyskiwania panoram sferycznych. Rodzajem profesjonalnej fotografii, która jest znana przeciętnemu amatorowi fotografii jest makrofotografia. Polega ona na utrwalaniu obiektu w większym zbliżeniu. Tego rodzaju rezultat trudno jest jednak otrzymać za pomocą teleobiektywu. Obiektyw makro nie umożliwia bowiem większego zbliżenia, lecz opcję wyostrzenia obrazu położonego w małej odległości od przedniej soczewki obiektywu, której to teleobiektywy nie mają (informacje o obiektywach).
2019/11/13, 07:08