Menu strony

Jaki obiektyw szerokokątny wybrać?

W ostatnich latach niebywale duży postęp poczyniła technologia w dziedzinie fotograficznej. Optyka nie zmieniła się bardzo od dość dawna, szkła w dalszym ciągu mają swoje możliwości i ograniczenia, obiektywów nadal są dziesiątki rodzajów i nie da się stworzyć do profesjonalnych zastosowań uniwersalnego obiektywu, idealnego w każdych warunkach, ale elektronika, czułość i złożoność matryc, oprogramowanie i osiągi jakiegokolwiek aparatu fotograficznego – tu dokonał się ogromny przełom, który zepchnął do muzeum pierwsze aparaty elektroniczne, które zapisywały jedno zdjęcie na dyskietkę, trwało to ponad minutę, a o milionach pikseli nie było jeszcze mowy. Raczej o kilopikselach.
To, co wydarzyło się z technologią i umiejętnościami aparatów upowszechniło aparaty wśród całkowicie przeciętnych, niezbyt bogatych ludzi. Dzisiaj przy odrobinie oszczędności każdy jest w stanie kupić body, podstawowy obiektyw i iść w miasto czy też las, robić zdjęcia. Automatyka otwarcia migawki, wrażliwości matrycy i czasu przesłony może wykonać większość za fotografa, można zrobić dobre zdjęcie (znajdź informacje) właściwie pilnując tylko kadrowania i tego, by przycisnąć guziczek. Łatwizna.

Aparat cyfrowy BenQ P1410
Trudności zaczynają się w chwili, gdy człowiek chce wykonać naprawdę dobre zdjęcie. Fascynujące, ujmujące poczuciem chwili, artyzmu, dobrze zaplanowane i ciekawe. A do rzeczywiście dobrych fotografii niezbędne jest trochę wiedzy, którą da się zdobyć drogą doświadczeń, czytaniem podręczników i wykonując setki fotografii.

Sprawdź też

Rekomendowane obiektywy i aparaty - gdzie szukać informacji na temat pojedynczych modeli?

fotograf
Obecnie fotografia jest nadzwyczaj przyciągającą branżą, w której wyszukamy wielu wielbicieli i fachowców. Ludzie podchodzą do tego tematu z dużym zaangażowaniem, ponieważ ulepszanie własnych kwalifikacji w tej branży przynosi konkretne rezultaty. Nie można ukryć, że asortyment jest w tym przypadku istotnym aspektem, na jaki winniśmy skierować uwagę. Gdy zależy nam na robieniu coraz lepszych i intrygujących zdjęć potrzeba interesować się nowinami na rynku fotograficznym.


Jednym z dość nietypowych, ciekawych rozwiązań może być obiektyw szerokokątny, jaki daje niezwykłe możliwości gdy chodzi o „pojemność” kadru, w fotografii portretowej wprowadza frapujące zniekształcenie perspektywy i najczęściej wpuszcza do aparatu sporo światła, przez co nie trzeba się bardzo martwić ekspozycją. Bardzo niezłe obiektywy szerokokątne, z prawie niesłyszalnym autofocusem i doskonałymi parametrami, produkuje marka Sigma, która stanowi alternatywę dla firmowych, kosztownych obiektywów wiodących firm. Idealne rozwiązanie na start dla kogoś, kto rozważa zabawę w robienie zdjęć (packshot dla każdego sklepu. Poznaj ofertę!) bardzo poważnie i pragnie użyć czegoś nowego w tej dziedzinie. Obiektyw szerokokątny to dobre narzędzie dla ludzi, jacy poszukują czegoś interesującego w swoich próbach robienia zdjęć, a przy tym na tyle łatwe w obsłudze narzędzie, że może go użyć każdy fotoamator z opanowanymi podstawami tej wspaniałej sztuki.
2020/04/11, 07:13