Menu strony

Dlaczego samochodowe uchwyty do telefonów tak się przydają w czasie jazdy, parę porad jak je wybierać.

Wprawdzie przepisy zabraniają dzwonienia z telefonów komórkowych podczas jazdy, jeśli odbywać się to nie będzie za pomocą zestawu głośnomówiącego, lecz pozwalają na korzystanie z nich przykładowo jako nawigację.


Nowoczesne smartfony mają taką możliwość, i wielu kierowców z niej chętnie korzysta. Jednak chcąc zagwarantować sobie przy tym odpowiednie bezpieczeństwo i wygodę, to należy zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt samochodowy smartfon - sprawdź dodatkowe informacje. Taki gadżet nie jest wcale drogi, bo już za pięćdziesiąt kupić można całkiem przyzwoity model, ale za to bardzo wygodny i praktyczny. Umieszczając aparat w takim uchwycie korzystać z niego można bez konieczności trzymania urządzenia w ręce i skupić się na jechaniu, a nie niebezpiecznym spoglądaniu w dół. Takie uchwyty przymocowane powinny być na takiej wysokości, aby kierowca mógł bez tracenia wzrokowego kontaktu z jezdnią spoglądać na urządzenie. Dlatego też powinno się wybrać taki model uchwytu, który będzie można zamontować w odpowiednim miejscu.


Biały telefon w dłoni
Jak się okazuje, uchwyty samochodowe na telefon - zerknij tu sprzedawane są w takiej ilości wersji i odmian, że ich zakup wcale taki łatwy nie będzie. Przede wszystkim należy je dobierać do konkretnego modelu urządzenia, jakie się użytkuje. Część uchwytów jest dedykowana jedynie do konkretnego modelu, tak więc zmieniając urządzenie będzie trzeba również zmienić uchwyt. Inną grupę stanowią uniwersalne uchwyty, pasujące na urządzenia w określonym przedziale wielkości. Takie rozwiązanie jest znacznie praktyczniejsze, ponieważ podczas zamiany smartfona uchwyt pozostaje, tak samo będzie przydatne, jeśli samochodem jeździć będą różne osoby. Bardzo ważny przy wyborze będzie również sposób mocowania. Aktualnie najbardziej popularne są uchwyty mające przyssawkę na szybę, które pozwalają na precyzyjne dostosowanie ich położenia. Ważne jest przy tym, aby uchwyt umieścić w takim miejscu, żeby można było na aparat wygodnie spoglądać , a jednocześnie żeby nic nie zasłaniało drogi. W tym celu ważna jest także długość uchwytu, tu już trzeba je dobierać pod kątem swojego auta.
2020/02/08, 08:13