Menu strony

Reklama outdoorowa – najistotniejszy jest target

Chcąc promować markę za pomocą sporych billboardów, musisz wpierw przemyśleć, do kogo masz kierować komunikaty marketingowe. To kluczowe działanie w czasie kreowania efektywnej strategii reklamowej marki.
Reklama na ulicach
To oczywiste, że innego rodzaju komunikat reklamowy adresuje się do ludzi młodych, a inny do osób w podeszłym wieku. Ważne jest też miasto, w którym zakłada się reklamy zewnętrzne – do innego rodzaju ludzi trafisz, jeżeli zamontujesz billboardy w Dąbrowie Górniczej, a do innego, gdy umieścisz swoje billboardy w Płocku. W różnych regionach Polski żyją inni ludzie – charakteryzujący się odmienny potrzebami, percepcją oraz, co najważniejsze, różnymi zdolnościami materialnymi.

Jeżeli posiadasz firmę, która funkcjonuje na terenie całej Polski, musisz zakładać reklamy zewnętrzne w każdym województwie. Kluczowe jest dobranie targetu dla przekazów promocyjnych – gdy zamierzać uzyskać klientów z małych miejscowości, możesz decydować się głównie na billboardy w Toruniu itp..

Sprawdź też

Zaprezentuj się na billboardach

Reklama outdoorowa
Jednym z popularnych sposobów na przydanie popularności danej marce jest zastosowanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o dużych formatach, wykorzystywane na zewnątrz obiektów. Jest to jeden z bardziej typowych elementów krajobrazu wielkich metropolii, tak jak neony. billboardy często są wyposażone w lampy, co sprawia, że są widoczne także nocą. Ten typ reklamy jest niezwykle skuteczny, ze względu na wymiary.


Jeśli przekaz ma być adresowany do do mieszkańców dużych miast, konieczne okażą się billboardy w Zielonej Górze i innych wojewódzkich ośrodkach miejskich. W metropoliach rozsądnie jest ustawiać reklamy zewnętrzne obok miejskich deptaków, po których spaceruje zazwyczaj wielu tubylców. Kluczowe jest to, by jak największa liczba ludzi widziała twoje billboardy.

Pragnąc zwrócić uwagę na towar ludzi, którzy cechują się przywiązaniem do religii, musisz instalować billboardy w rejonie świątyń i miejsc pątniczych. Najoczywistszym punktem w Polsce są naturalnie billboardy w Częstochowie – co roku do Miasta Świętej Wieży przyjeżdżają tłumy pielgrzymów, którzy pragną ujrzeć cudowny obraz Maryi znajdujący się w klasztorze jasnogórskim. Możesz również instalować przekazy w pobliżu wielkiej świątyni w Licheniu.
2018/12/05, 07:15