Menu strony

Garść przydatnych informacji w temacie obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się bardzo często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze umiejętności. Na forach internetowych możemy odnaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w prawidłowy sposób. Jeśli tylko poznamy sposób, zrzut wykonamy w parę sekund.
Pisanie na klawiaturze
Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam trochę więcej czasu. Biegłe pisanie na klawiaturze komputera jest bardzo ważne w typowej pracy biurowej. Tam obcowanie z komputerem jest rzeczą naturalną. Należy mieć tego świadomość, wybierając ten typ pracy. Pisać szybko na klawiaturze można na 2 sposoby. Możemy się tego wyuczyć w sposób naturalny lub skorzystać z narzędzi, które to upraszczają. Jednym z takich jest powszechnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci Internet. Wystarczy tylko go ściągnąć, i potem korzystać z niego w wolnej chwili. Kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu w trakcie pisania na klawiaturze korzystamy z jak największej ilości palców. W tym tkwi tajemnica szybkości.

Sprawdź też

Porady dotyczące wykorzystania komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się bardzo często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach można znaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w poprawny sposób. Jeżeli tylko odkryjemy metodę, zrzut zrobimy praktycznie w parę minut.


Tło pulpitu
Jak zrobić zdjęcie (odnośnik do strony) pulpitu? Wszelkie informacje na ten temat należy szukać w sieci. To istna skarbnica wszelkiej wiedzy, również na tego typu tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest obraz pulpitu czy też jego zrzut. Zrobienie zdjęcia pulpitu składa się z 4 kroków , które są wyjątkowo podobne, do tych kroków, które towarzyszą nam przy wykonywaniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba zrobić, to nacisnąć print screen. Następnie wkleić, to co pozyskamy, do edytora Paint. Następnie nie pozostaje nic innego, jak dokonanie zapisu pliku. Jedynie na samym początku zrzut pulpitu może się dla nas okazać trudnością, której nie będziemy w potrafić pokonać. Wchodząc na tematyczne fora tematyczne jak również te, które proponują pomoc zobaczymy, że nie jest to bynajmniej zadaniem przerastającym nasze możliwości. Musimy jedynie poznać metodę jak również prawidłowo ją zastosować, by pozyskać to, czego chcemy. To wyjątkowo proste. Warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu lub zdjęcie (sprawdź informacje na stronie) pulpitu.
2019/03/08, 12:19