Menu strony

Wielkoformatowe ekrany przedstawiające reklamy w mieście- w jaki sposób przeobraziły miasto?

Wielkoformatowe telebimy, znajdujące się w niemal każdym dużym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a nawet w supermarketach. Stają się właściwością i cechą rozpoznawalną nowoczesnych miast.
Kto z nas nie kojarzy znanego placu w Ameryce- Times Square. Kojarzy się on nam przede wszystkim z przelewającej się przez niego całą dobę ferii odcieni, chwytliwych sentencji i frazesów zachęcających nas do kupna jeszcze jednego, rewolucyjnego artykułu. To właśnie telebim stał się dziś integralną częścią wystroju miast.

Telebim led
Wyświetlacze tego rodzaju są bardzo wygodne- zapewne dlatego osiągnęły dużą renomę. Są one wytwarzane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy poszczególny ekran LED (sprawdź na można skupiać ze sobą, tworząc rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu wyłącznie o powierzchniach płaskich. Wyświetlacze można montować ze sobą na obiektach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą niektórzy- ale w czym one niby są lepsze od typowych billboardów? Wszak na tamtych także można pokazać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. Oczywiście, jednak na tradycyjnej tablicy nie pokażemy ruchu, nie zastosujemy w naszej reklamie animacji - niczym znana wszystkim reklama w telewizji.

Poza wieloma wartościami, telebim ma tymczasem też cechy, które niektórzy mogą przyjąć za niedogodności. Najważniejsze pokazują się po zachodzie słońca- chodzi o nad wyraz intensywny charakter pokazywania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać wyrazisty obraz w trakcie dnia, jego natężenie świecenia musi być nieco większa, niż w, dajmy na to, komórkach. Wie o tym niemal każdy, kto starał się w słoneczny dzień odczytać coś z ekranu swojego telefonu. To co niezastąpione w dzień, po zmierzchu może powodować, że ekran zlokalizowany przy jezdni będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub wygodę kierowania samochodem.

Sprawdź też

Ciekawe oferty naklejek na szyby

Reklama outdoorowa
Reklama jest dźwignią handlu, dlatego też dobrze, żeby była ona jak najdoskonalsza, celnie trafiała do odbiorcy. Współcześnie wielką ilość problemów ze sprawami biznesowymi firmy mogą pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy od reklamy oraz nowatorskich działań marketingowych. Naklejki na szyby czy staroświeckie billboardy? Dużo zależy tu od indywidualnych wymogów określonej firmy,a także od przyzwyczajeń klienta.


Prawo zostało już pod tym względem doprecyzowane i określa gdzie i w jakich odległościach wolno jest stawiać tego typu reklamy. Ale może to i lepiej, że są jasne, w środku nocy ekran dodatkowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.
2018/07/12, 03:17