Menu strony

Jak zdobyć pieniądze na pomysł

Crowdfunding, inaczej finansowanie społecznościowe to działanie, które dokonuje się w Internecie. Polega na dobrowolnym dopłacaniu do rozmaitych projektów. Jednym z głównych założeń takiego finansowania jest to, że nie występują żadne ograniczenia co do wpłacanych kwot, a więc każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie. Biorąc pod uwagę liczbę internautów jest spora możlisoć, że nawet przy najmniejszych kwotach wpłat zbiórka się powiedzie.
pomysł
Crowdfunding zwykle ma miejsce na specjalnie do tego przeznaczonych serwisach internetowych . Pierwszym z nich był anglojęzyczny serwis Kickstarter, który także obecnie jest jednym z najpopularniejszych w skali świata. Z czasem zaczęły powstawać inne tego rodzaju witryny, część z nich wyspecjalizowana w określonych dziedzinach. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „finansowanie społecznościowe” można wyszukać najpopularniejsze serwisy internetowe, umożliwiające tego rodzaju zbiórki.

Co można wspierać? Za pomocą finansowania społecznościowego można finansować różnorodne projekty. Najczęściej się przewijające to te, które dotyczą muzyki. Nagminnie spotyka się przykładowo prośby o sfinansowanie wydania pierwszej lub dso warszawadso kolejnej płyty danego zespołu. W przypadku kolejnego albumu najczęściej jest prościej. Jeżeli zespół ma już swoją publiczność, wspomoże ona proces wydawania albumu. W przypadku debiutów dużo zależy od tego, czy muzyka (kliknij i zobacz - prawo autorskie kancelaria) spodoba się internautom. Oprócz muzyki crowdfunding obejmuje również projekty związane z podróżami, kinem i wieloma innymi dziedzinami.


Sprawdź też

Komfortowe sale konferencyjne - poszukiwani w Internecie

konferencje i szkolenia
Legnica to miasto, w jakim znacznie częściej organizowane są rozmaite imprezy sportowe, kulturalne, czy również różne konferencje i spotkania firmowe. Jest to spowodowane tym, że w mieście tym ukazało się na przestrzeni ostatnich lat dużo fantastycznych obiektów, które zaopatrzone są nie jedynie w pomieszczenia typowo pozwalające na organizowanie wydarzeń masowych, ale też na zorganizowane konferencji, spotkania, lub też bankietu.

Crowdfunding w Polsce
Strony do finansowania społecznościowego od pewnego czasu są popularne również w kraju. Polacy są obecni na platformach międzynarodowych, jak również zakładają własne strony. Tych polskich stron jest coraz więcej. Do najpopularniejszych z nich należy Wspieram.to, na którym największa suma wpłat na pojedynczy projekt wyniosła ponad sto tysięcy złotych. Tak samo jak na międzynarodowych platformach, także na polskich promuje się wielu muzyków i artystów. Niektóre strony zapewniają rozmaite korzyści w zamian za dokonanie wpłaty, na przykład w przypadku grupy muzycznej mogą to być przedmioty z podpisami członków czy bilety na występ po promocyjnych cenach.
2021/02/16, 07:24