Menu strony

Czy faktycznie warto zostać tłumaczem języków obcych?

Na początku napiszę, że osobiście jestem tłumaczem - języka angielskiego. Myślę, że choć oczywiście są ciekawsze profesje, to jednakże w sumie mogłem trafić dużo gorzej. Należy zwrócić uwagę, iż jeśli możemy robić codziennie to co bardzo lubimy, to w automatyczny sposób jesteśmy szczęśliwymi osobami. A tak naprawdę kocham jęz. angielski, bardzo dużą frajdę sprawiają mi najróżniejsze zmagania z tym jakże rozpowszechnionym językiem. I wcale nie jest powiedziane, że zawód tłumacza językowy jest czymś bardzo nudnym.


Akurat w moim przypadku w żadnym razie nie ma żadnej mody o nudzie. Chociaż prawda jest taka, że staram się wychodzić do ludzi, a więc generalnie nie wykonuję tłumaczeń wyłącznie w swoim domu. Bardzo często jest tak, iż tłumacz pracuje tylko w domu, a więc po pewnym czasie może trochę się nudzić, czuć się źle. Jednak tak czy siak bez wątpienia warto wykonywać - oczywiście jeśli posiadasz wymagane uprawnienia pracownicze, a jeszcze oprócz tego biegle znasz angielszczyznę. Zwróć na to uwagę.

słownik
Nigdy nie powinieneś rozumować, że mocno przeciętne tłumaczenia są w porządku: jeśli w istocie znasz angielski, a na dodatek nie jesteś leniem, masz spore szanse na odniesienie sukcesu. Trudno mieć co do tego wątpliwości. Sam w ostatnim czasie tłumaczę, ale także piszę artykuły w jęz. angielskim - myślę, że to fajny pieniądz.

Ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (https://leoapart.com/noclegi-wroclaw-apartamenty/), która także przedstawia tego typu materiały. To z pewnością zwróci Twoją uwagę!

Należy także nadmienić, że tłumacze są najczęściej niezależnymi ludźmi. Chociaż 100% niezależność nie jest możliwa, to tak naprawdę tak czy siak mamy możliwość żyć w większej swobodzie. Poznałem ostatnio tłumacza, który przebywa sobie w słonecznej Tajlandii.

Choć siedząc w kraju zarabiałby większe pieniądze, to tak czy siak może zarobić niezłe pieniądze (cennik). Tajlandia jest rajem - w szczególności dla tych osób, które w umiejętny sposób potrafią podejść do zarabiania drogą internetową. W sumie mógłbym w tym momencie wymienić dużo więcej atutów bycia tłumaczem. Ciężko sądzić, iż solidny tłumacz, czyli taki, który umiejętnie podchodzi do własnego fachu, będzie jakoś bardzo narzekał na własny los. Takie są fakty. A więc: pragniesz być tłumaczem? W żadnym razie nie chcę odradzać.

Czy poszukujesz obecnie czegoś ciekawego? Jeżeli tak, to zerknij na ofertę (https://www.smartvest.pl/), która na pewno okaże Ci się emocjonująca. Dotyczy ona zbliżonej problematyki.

Jednakże nie chcę też namawiać, ponieważ to musi być wyłącznie Twoja decyzja.
2019/08/24, 07:05