Menu strony

Obiektyw podstawą udanego zdjęcia

Wreszcie spełniliśmy nasze marzenia i jesteśmy posiadaczem wymarzonej lustrzanki. Często nie mamy jednak świadomości, że popularne „kity”, jakie standardowo dołączane są do sprzedawanych aparatów, są średniej jakości i zadowolą nas tylko w początkowym okresie naszej przygody z fotografią. Dlatego trzeba już na wstępie zacząć kompletować dodatkowe akcesoria do naszego sprzętu, gdyż kupując w sposób przemyślany zestaw ”szkieł”, sprawimy, że nasz aparat będzie wykonywał zadowalające fotografie.
Dlatego powinniśmy odwiedzić profrsjonalny sklep fotograficzny, gdzie fachowy sprzedawca poradzi nam, jaki zestaw „szkieł” powinniśmy skompletować, aby uzyskać oczekiwany efekt. Wybierając producenta ”szkieł”, powinniśmy wybrać firmę mająca renomę na rynku i szeroką siecią punktów serwisowych.

Stara dobra Sigma Obiektywy japońskiej firmy Sigma mają od dawna stałą pozycję lidera wśród wytwórców „szkieł” zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i bardzo modnych aparatów bezlusterkowych. Zazwyczaj jej produkty są też tańsze od markowych obiektywów producentów aparatów. W zależności od tego, jaki aparat posiadamy, mamy możliwość wyboru mocowania do modeli firm Nikon, Canon, Pentax, Panasonic, Sony czy Olympus. ma w swojej ofercie również własnej produkcji lustrzanki z serii Merrill. Oferta tego producenta jest niezwykle szeroka, możemy kupić obiektywy standardowe, zoomy szerokokątne, obiektywy typu tele, rybie oko i makro. Osobną grupę produktów stanowią obiektywy do modeli z wymienną optyką, tzw. bezlusterkowców.

Sprawdź też

Jak zadbać o własną drukarkę, aby działała długi czas?

Drukarka atramentowa
Przede wszystkim owy artykuł został zaadresowany do właścicieli firm, którzy mają u siebie trochę większą liczbę drukarek, więc wiedzą, że w obecnej rzeczywistości biznesowej ciężko wytrzymać bez solidnego sprzętu drukującego. Żywię nadzieję, iż dokładnie zapoznasz się z owym tekstem - jeżeli tak właśnie będzie, z pewnością będziesz wiedzieć dużo więcej na temat drukarek. Czyli zapraszam do wnikliwej lektury artykułu, który jest w stanie odmienić Twoje rozumowanie, przynajmniej jeżeli w grę wchodzi drukarka.


Od czego zacząć? Decydując się na zakup obiektywu, musimy zadać sobie pytanie, jakiego typu zdjęcia będziemy pstrykać najczęściej. Jeśli lubimy fotografować pejzaże i rodzinne zdjęcia z wakacji, nie należy kupować „szkieł” np. do makrofotografii. W doborze „szkła” poza – rzecz jasna – ceną istotna jest jasność obiektywu, stabilizacja, silnik wmontowany w naszym „szkle”, ogniskowa, rodzaj mocowania i rodzaj matrycy naszego aparatu. Na początek zaleca się nabyć obiektyw niezbyt ciężki, z wbudowanym silnikiem i stabilizacją obrazu, gdyż jest idealny dla początkujących fotografów. Od razu warto nabyć też filtr UV, a z czasem pomyśleć o niezawodnym statywie, najlepiej z włókien węglowych. Jeśli mamy ograniczone fundusze, sprzedawca doradzi nam, jaki sprzęt zakupić na początku, a co możemy nabyć później, w miarę udoskonalania naszych fotograficznych umiejętności.
2020/05/07, 07:16