Menu strony

Zaprezentuj się na billboardach

Jednym z popularnych sposobów na przydanie klientów określonej marce jest wykorzystanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o dużych powierzchniach, wykorzystywane na zewnątrz obiektów. Jest to jeden z bardziej typowych elementów wyglądu wielkich metropolii, podobnie jak neony. billboardy często są wyposażone w oświetlenie, co sprawia, że są widoczne także w nocy. Ten typ reklamy jest bardzo efektywny, ze względu na wymiary.
Oferowany jest przez rozmaite agencje reklamy i inne przedsiębiorstwa. Fraza „billboardy Ruda Śląska” (zobacz na ) pozwala na wyszukanie paru wyników z tego miasta, dotyczących opcji zlecenia wykonania takiego typu reklamy. Podobnie sprawa prezentuje się w przypadku zapytania „billboardy Dąbrowa Górnicza”. W tym ostatnim przypadku wyników ze stron uzyskuje się jeszcze mniej.

Sprawdź też

Telebimy outdoor na każdą pogodę

Telebim promocyjny
Mawia się, że reklama bywa motorem handlu. Nie ma w tym wcale przesady, ponieważ reklama w różnych postaciach istniała od zawsze, wszędzie tam, gdzie następowała jakakolwiek wymiana rzeczy lub usług. Reklamą da się zgodnie z prawdą określić nie tylko szyldy czy plakaty. Reklama na ledach, grające ruchome bannery na stronach internetowych – to są wynalazki współczesności, a historia reklamy zaczyna się znacznie dawniej. Wystarczy wyobrazić sobie ludne, egzotyczne place handlowe.


Sprawy sporne Jako że reklama na billboardach jest wielkoformatowa, a z tego wynika ogromnie rzucająca się w oczy, często jest się źródłem nieporozumień i kontrowersji. Idealnym przykładem mogą być ogromne bannery na wrocławskim rynku. Część z nich przykrywa całe przednie ściany zabytkowych budynków, bardzo zmieniając wygląd tej okolicy. Podobnie w pozostałych dużych miastach. „billboardy Częstochowa” to fraza ciesząca się dużym zainteresowaniem na stronach WWW. Porównywalnie wygląda sytuacja z Płockiem – „billboardy Płock” generuje zbliżoną ilość wyników. Inną sprawą sporną niejednokrotnie jest treść billboardów. Nierzadko pojawia się w nich spory element nagości, co może wywoływać zniesmaczenie. Kontrowersje może zatem wywoływać zarówno lokalizacja reklamy, jak i to, co zawiera.

Kto na billboard W ten sposób reklamują się rozmaite przedsiębiorstwa i nie tylko. Bywa tak, że ogromne billboardy używane są w kampaniach wyborczych. Oprócz tego najczęściej spotyka się reklamy sieciowych sklepów odzieżowych. Oprócz tego tą drogą odbywają się zapowiedzi filmowe, czyli na billboardach wywiesza się plakat filmu, granego aktualnie w kinie. Poza tym na billboardzie może się znaleźć właściwie wszystko, od karmy dla kotów aż po leki na ból głowy. O powodzeniu i popularności tego sposobu świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki sieciowe hasła „billboard Częstochowa”.
Zaczerpnięte z: Billboardy reklama
2019/01/29, 14:20