Menu strony

Zaprezentuj się na billboardach

Jednym z popularnych sposobów na przydanie klientów określonej marce jest wykorzystanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o dużych powierzchniach, wykorzystywane na zewnątrz obiektów. Jest to jeden z bardziej typowych elementów wyglądu wielkich metropolii, podobnie jak neony. billboardy często są wyposażone w oświetlenie, co sprawia, że są widoczne także w nocy. Ten typ reklamy jest bardzo efektywny, ze względu na wymiary.
Oferowany jest przez rozmaite agencje reklamy i inne przedsiębiorstwa. Fraza „billboardy Ruda Śląska” (zobacz na ) pozwala na wyszukanie paru wyników z tego miasta, dotyczących opcji zlecenia wykonania takiego typu reklamy. Podobnie sprawa prezentuje się w przypadku zapytania „billboardy Dąbrowa Górnicza”. W tym ostatnim przypadku wyników ze stron uzyskuje się jeszcze mniej.

Sprawdź też

Reklama outdoorowa – najistotniejszy jest target

Dużo bilbordów
Chcąc reklamować swoją firmę za pośrednictwem dużych billboardów, musisz wpierw zastanowić się, do kogo masz kierować komunikaty perswazyjne. To kluczowe działanie podczas modelowania efektywnej strategii marketingowej marki.


Sprawy sporne Jako że reklama na billboardach jest wielkoformatowa, a z tego wynika ogromnie rzucająca się w oczy, często jest się źródłem nieporozumień i kontrowersji. Idealnym przykładem mogą być ogromne bannery na wrocławskim rynku. Część z nich przykrywa całe przednie ściany zabytkowych budynków, bardzo zmieniając wygląd tej okolicy. Podobnie w pozostałych dużych miastach. „billboardy Częstochowa” to fraza ciesząca się dużym zainteresowaniem na stronach WWW. Porównywalnie wygląda sytuacja z Płockiem – „billboardy Płock” generuje zbliżoną ilość wyników. Inną sprawą sporną niejednokrotnie jest treść billboardów. Nierzadko pojawia się w nich spory element nagości, co może wywoływać zniesmaczenie. Kontrowersje może zatem wywoływać zarówno lokalizacja reklamy, jak i to, co zawiera.

Kto na billboard W ten sposób reklamują się rozmaite przedsiębiorstwa i nie tylko. Bywa tak, że ogromne billboardy używane są w kampaniach wyborczych. Oprócz tego najczęściej spotyka się reklamy sieciowych sklepów odzieżowych. Oprócz tego tą drogą odbywają się zapowiedzi filmowe, czyli na billboardach wywiesza się plakat filmu, granego aktualnie w kinie. Poza tym na billboardzie może się znaleźć właściwie wszystko, od karmy dla kotów aż po leki na ból głowy. O powodzeniu i popularności tego sposobu świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki sieciowe hasła „billboard Częstochowa”.
Zaczerpnięte z: Billboardy reklama
2019/01/29, 14:20