Menu strony

Metody drukowania wykorzystywane w branży motoryzacyjnej

Druk obecnie rozwija się rzeczywiście dość szybko. Do niedawna drukowano wyłącznie na czarno, później zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki wymieniono na kompaktowe urządzenia, zapewniające wysoką jakość wydruków przy niewielkich kosztach.


Aktualnie jednakże człowiek do dyspozycji posiada sporo interesujących rodzajów druku, jakie mogą zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest chociażby powszechny druk (sprawdź www.tdruk.pl/blog/) wodny. Służy on głównie do precyzyjnego robienia wszelkiego rodzaju wzorów na konkretnych powierzchniach. Takie wzory cechują się doskonałą wytrzymałością.

Jeżeli potrzebne Ci kolejne źródło natchnienia, zajrzyj koniecznie pod ten link. Zobaczysz w tamtym miejscu materiały napisane przy pomocy zbliżonej retoryki.

Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie związana jest hydrografik.
Jeden z trybów w drukarce
Pod tym pojęciem ukrywa się grafika wykonana metodą druku wodnego na powierzchni pokrytej stosowną folią - definicja tu. To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie wynik końcowy. Dziś, takie alternatywy faktycznie często stosowane są między innymi w branży motoryzacyjnej.

Innym, dosyć popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, jakie stały się podstawą tego sposobu drukowania pojawiły się już w latach 80 ubiegłego wieku. Aktualnie, druk 3D to ogromna nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być chociażby drukowane protezy. Proces jest błyskawiczny, mniej kosztowny, ponieważ wykorzystuje się wyłącznie jedno urządzenie i co najważniejsze – rzeczywiście dokładne, dzięki czemu proteza jest komfortowa i staje się znakomitą namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne daje możliwość też na wydruk ażurowego gipsu, jaki nie tylko ciekawie wygląda, ale jest także niezmiernie lekki, zapewniając komfort noszenia. W dodatku, jego trwałość jest solidna, więc świetnie usztywnia złamaną kończynę. Aktualnie drukować można z wykorzystaniem wielu materiałów, na przykład czekolady bądź cukru. Druk przestrzenny jest ciągle rozwijany, na rynku pojawiają się nowoczesne technologie charakteryzujące się sporym zainteresowaniem. Dużo osób jednakże upatruje w tym rozwoju wiele zagrożeń, jak na przykład możliwość wydrukowania … broni. Obecnie jednak drukarki 3D są dość kosztowne, wobec tego mało osób może sobie pozwolić na ich zakup. Są za to doskonałą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk lub biur projektowych.
2019/01/11, 07:18