Menu strony

Szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej powinno być obowiązkowe

Choć nie myślimy zapewne, że w dniu jutrzejszym będziemy musieli uratować komuś żywot, to rzeczywistość jest taka, iż całkowicie nie orientujemy się co może przynieść jutro. Czyli to znaczy, że należałby dokładnie sprawdzić swoje zdolności dot. pierwszej pomocy.


Musimy zapamiętać, iż tylko człowiek, który umie pomóc komuś w potrzebie jest tak naprawdę może mówić o sobie samym, że jest bardzo dobrze przygotowany do funkcjonowania. No wiadomo: zachodzi bardzo często tak zwany efekt wyparcia, zatem tak czy siak nie myślimy, iż będzie tak naprawdę przemożna potrzeba wspomożenia własnego bliskiego, kumpla z pracy bądź uczestnika ruchu. Zapamiętajmy, że generalnie pierwsza pomoc powinna być powszechniejszym tematem.
pierwsza pomoc
Ciężko rzec, iż w polskich szkołach uczniowie są uczeni pierwszej pomocy. Co prawda trochę lekcji na lekcji PO w sumie jest, ale to za mało.

Nie zwlekaj i zobacz w najnowszej treści, w jaki sposób podchodzi do omawianego tematu inny autor - jego post też jest bardzo ekscytujący!

A zresztą nauka w szkołach często błyskawicznie wylatuje nam z głowy. Zatem nawet jeśli w liceum wiedzieliśmy wszystko na temat pierwszej pomocy, to już pewnie po maturze autentycznie wszystkiego pozapominaliśmy. To raczej częste, a więc przypomnijmy sobie jak prezentuje się udzielanie pierwszej pomocy, a zapewne zwiększymy niejako własną użyteczność jako człowiek. W końcu nie chcielibyśmy pozostawić nawet kompletnie nieznajomego w potrzebie...

W serwisie Youtube idzie trafić na interesujące filmy, gdzie bardzo dokładnie zostało wyjaśnione to jak należy pomagać innym osobom. Prawda jest taka, że tak czy siak wyłącznie solidne przeszkolenie może dać satysfakcjonujące wyniki. A więc to znaczy, iż skoro dosyć często jest właśnie tak, że gdzieś się organizuje szkolenie z pierwszej pomocy, najzwyczajniej warto się na takowe kurs zapisać np. na .
Ten świat byłby o wiele wspanialszy, gdyby dosłownie wszyscy pełnoletni osobnicy bardzo dobrze orientowali się w jaki sposób pomagać innym. Tak naprawdę dużo osób za wcześnie odeszło z tego świata tylko dlatego, że ktoś nie mógł w umiejętny sposób udzielić im pomocy. To w jednoznaczny sposób pokazuje, iż trzeba znać pierwszą pomoc.
2022/06/04, 08:58