Menu strony

Grupowe robienie zakupów to duża oszczędność forsy

Czy tak naprawdę uskarżanie się na zbyt wysokie ceny jest sensowne? W szczególności, że tak naprawdę główny problem jest w akurat naszych zarobkach - bo jakoś w powiedzmy takiej Szwecji jest bardzo drogo, dużo drożej, aniżeli w naszym kraju, a i tak ludzie wydają w procentach mniejszą ilość pensji, aniżeli Polacy. No cóż, takowe twierdzenia mają sens, lecz nie zapominajmy o jednym: tak czy siak byłoby dobrze gdybyśmy starali się wydawać mniej pieniędzy na wszelkie zakupy.
kobieta na zakupach
Bądź co bądź jest łatwiej obniżyć wydatki, aniżeli najzwyczajniej zarabiać większą ilość kasy. Tak naprawdę nawet wyjazd z Polski to nie jest idealny scenariusz, bo ogólnie Polacy zarabiają tylko minimalną - choć to i tak fajne pieniądze o których zdecydowana większość krajan może wyłącznie marzyć. Dobrze, lecz jeśli ciągle jesteśmy ludźmi osiadłymi na obszarze Polski, nie ma większego sensu rozwodzić się w tym momencie nad wyjechaniem za chlebem.

Sprawdź też

Biznes z Chinami - pomysł na sukces?

eksport do chin
Obecnie praktycznie każda firma, jeżeli nie jest to małe przedsiębiorstwo o zasięgu lokalnym, jest nastawiona na zagraniczny handel. Poprzez to są o wiele większe szanse na wyszukanie nowych rynków zbytu oraz kolejnych partnerów biznesowych.


Jeżeli przespacerować się po jakimkolwiek mieście, na pewno natrafimy na minimum jeden sklep chiński.


Trzeba w szczególności polecić robienie grupowych zakupów. Zatem jeśli chcielibyśmy kupić zmywarkę, netbooka czy aparat fotograficzny, najzwyczajniej rozglądamy się za tymi hurtowniami, które z ogromną chęcią współpracują z odbiorcami detalicznymi. To znaczy kupimy z grupką ludzi nieco większą ilość sprzętu, lecz w dalszym ciągu będziemy typowymi detalistami. Ogólnie coraz rzadziej odpowiedź jest taka, że hurtownia nawet nie ma większego pojęcia, iż jest takie zjawisko społeczne jak akurat grupy zakupowe (zobacz więcej). A więc bez większego problemu Polacy mają możliwość negocjować końcową cenę, z pewnością coś zdołają utargować. Na szczęście sytuacja jest taka, że polskie hurtownie walczą o klienta. A to chyba dobrze?


A więc: choć to pewne, iż jeszcze przez bardzo długi czas nie będziemy zamożni jak Irlandczycy, Szwedzi, Hiszpanie albo zamieszkujący daleką Nową Zelandię, to jednakże nie sposób nie dostrzec, że mamy dzisiaj sporo możliwości robienia sporo tańszych zakupów. I nasze konto w banku będzie sporo bogatsze. Byłoby fajnie. Gdy któryś z naszych znajomych będzie skarżył się na wysokie ceny, zaproponujmy mu od razu grupowe zakupy!
2014/06/30, 10:16