Menu strony

Jakim sposobem ocenić swój personel?

Solidny pracownik jest bezcenny - takowy człowiek wzbudza respekt u własnego chlebodawcy. Jednak nieprzeciętnych pracowników to w sumie aż tak niesamowicie wielu to raczej nie ma.
Pracownicy w firmie
Zasadniczo człowiek traktuje swoje stanowisko jako życiowy obowiązek, coś dzięki czemu może zarabiać uczciwie na życie. Taki świat, w którym każdy pracownik świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków jest niemożliwy.

Pragniemy pokazać Ci kolejny wpis na zbliżony temat. Sądzimy, że Ci się spodoba. Kliknij w link - tam oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie.

Zresztą czy często przypadkiem nie jest tak, że to przede wszystkim wina kierownictwa?

Jeżeli sporo osób odpowiedzialnych za pracowników skupia się wyłącznie na oszczędnościach, nie inwestuje pieniędzy w kursy, nie mówiąc o premiach, trudno mieć wielkie wymagania. Zresztą to również sporo zależy od typu firmy.

W jaki sposób przeanalizować swojego podwładnego? Z pewnością czymś najbardziej istotnym jest to by orientować się jak bardzo ważna, w każdej sferze, jest szczera rozmowa. Na przykład sporo może dać ocena 360, czyli pytamy pracownika, lecz także kogoś innego. A to dobrze, bo jakby nie patrzeć będziemy mieli okazję dokładnie sprawdzić pracownika. Nigdy nie powinno się zakładać, że obiektywna opinia człowieka jest niemożliwa. Ogólnie ocenianie innych jest trudne, lecz to akurat coś realnego.

Zadowoleni pracownicy
Pamiętajmy również, iż bądź co bądź w bardzo wielu przypadkach zwykli biznesmeni najzupełniej nie potrafią rozmawiać z innymi. No cóż, być może to dlatego, że póki co w świecie biznesu rządzą ludzie wychowani w czasie socjalizmu? Fajnie, iż działają eksperci od rozmów, psycholog biznesowy jest w ostatnim czasie coraz popularniejszą personą.

Zwróćmy także swoją uwagę na to by w żadnym razie nie zapomnieć, że szef także może być swobodnie oceniany. No co jak co, ale to bądź co bądź dla dobra prowadzonego przez niego biznesu. Może oceny pracownicze spowodują, iż zdoła wpaść one na ciekawy pomysł, który wielce do przodu popchnie cały biznes? Wielce prawdopodobny scenariusz. Zatem nie bójmy się oceniania, z obu stron, bo całkowicie szczera dysputa, ankieta, dają efekty o których pewnie nie mieliśmy do tej pory najmniejszego pojęcia.


Sprawdź też

Szkolenia BHP- co uczynić, aby nie nudziły?

biuro
Wszyscy, którzy zaczynają pracę w znanej firmie, są zmuszeni przechodzić przez ten koszmar. Jeżeli nie jest to nasze pierwsze miejsce pracy, to nasze rozgoryczenie jest jeszcze większe. Jeszcze raz trzeba wysłuchiwać tych samych nudnych opowieści. Dla większości z nas są to po prostu momenty wyjęte z życia. Szkolenia BHP Warszawa nigdy nie cieszyły się sympatią. Mnóstwo osób określa je jako przykry obowiązek, który trzeba po prostu odbębnić i mieć to z głowy.
2020/06/29, 07:17