Menu strony

Rozwijaj kreatywność w kolorowankach

Kolorowanki dostępne są na mnóstwo portalach. Można je ściągnąć i wydrukować, a następnie w nich rysować. Jest to prosty sposób na pasjonującą rozrywkę dla pociech. jednocześnie może się ono bawić i uczyć w tym samym momencie.

Mama i dziecko
Jeśli pragniesz, by twoje dziecko bawiło się i w tym samym czasie zdobywało wiedzę, wybierz kolorowanki do wydruku. W odróżnieniu od typowych kolorowanek, gdzie wystarczy rysować od linii do linii, te mają też nauczać twoje pociechę, np. takich przydatnych umiejętności jak pisanie (pisanie licencjatu po angielsku) czy twórcze myślenie. Dzięki kreatywnym zadaniom maluch rozwija swój potencjał. Kolorowanki online wspaniale przygotowują je do szkoły. Rysując w tych kolorowankach, malec uczy się, bawiąc. Wspólna rozrywka to dobry rozwiązanie na spędzenie godzin z maluchem. Rysując wymyślajcie wspólnie w co mogą zamienić się różne litery. na przykład w kolorowankach litera „o” może stać się słoneczkiem, buzią, kołem wózka... i czym jeszcze? Taka zabawa pozwoli maluchowi lepiej zapamiętać i oswoić nową literkę kiedy rysuje. Miejsca do rysowania mogą mieć dziwne kształty. Część z nich polega tylko na pokolorowaniu od kreski do kreski, zaś inne mogą oferować bardziej wyszukane zadania, na przykład za pomocą kolorowanki do wydrukowania można nauczyć się kaligrafować. Ćwiczenie linii pozwala doprowadzić do perfekcji dany ruch nadgarstka. Powtarzanie dla dziecka wcale nie musi być nużące. Przypomnijmy sobie, jak nasza malec powtarzałanowąumiejętność w nieskończoność, nawet jeśli my byliśmy już tym zmęczeni. ile razy musieliśmy podnosić upuszczonąłyżkę! identycznie jest z bazgraniem.


Sprawdź też

Malowanki kształtują fantazję

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
To malowanki sprawiają, że dzieci lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich możliwości.
Zaczerpnięte z: Animade
Dodane przez: G.S.
2018/11/01, 08:13