Menu strony

Źródło sukcesu Apple

Rozrost techniki jest znakiem obecnych dni. Temu, że powstają setki nowych wynalazków miesięcznie, a wiele spośród nich wywołuje czasem radykalne zmiany w ludzkim trybie życia, zawdzięczamy fakt, że możemy żyć wygodnie, bez zagrożeń i znacznie szybciej załatwiać sprawy, które dawno temu wymagały o wiele większego nakładu czasu.

Cofnijmy się do połowy minionego wieku – fakt, że były telefony, to już stanowiło sukces, ale starsi wspominają, że dostęp do aparatów telefonicznych i tak był ograniczony, a każda większa transakcja, duże zakupy i inne ważne sprawy zmuszały do poświęcenia najczęściej większości dnia lub podróży nawet do innej miejscowości. (Zobacz prawo ochronne na znak towarowy) Wspominając wysyłanie korespondencji – cóż, nadanie maila wymaga obecnie parę minut, a wtedy wysłanie listu wiązało się z podróżą do urzędu pocztowego, odczekaniem pewnego czasu w kolejce, a potem przedłużającym się i denerwującym czekaniem na odpowiedź korespondenta.

Sprawdź też

Rada na każdą sytuację

udzielanie porad przez prezenterkę telewizyjną
Czasem w życiu człowieka są takie sytuacje, że niezbędne stają się wartościowe porady. Najczęściej prosimy o pomoc kogoś, kto posiada wiedzę oraz wiele przeżył – np. znawców z danej kwestii lub osoby wiekowe, tradycyjnie uważana za mądrzejsze od reszty ludzi. Jednak co zrobić w przypadku, gdy w pobliżu nie ma kogoś kompetentnego, kogo można spytać? Wtedy warto pójść do pobliskiej księgarni, by poszukać wskazówek.


Dokumenty
Dziś poświęcanie podobnego nakładu i tylu godzin dla takich problemów jest nie do pomyślenia. Jest to jednak skutek setek ważnych, nowoczesnych pomysłów, które wprowadziły wielkie przemiany w naszym trybie życia, szczególnie w sporych miastach. Przykładami będą na pewno Internet, sieci komórkowe, nowoczesne metody w kodowaniu informacji, która umożliwia zatwierdzanie wielu transakcji poprzez sieć, rozwój przemysłu samochodowego i lotnictwa, co z kolei umożliwia bardzo szybkie podróże... Te przykłady, a także wiele pozostałych pomysłów sprawia, że żyje się bez pośpiechu i wygodnie. (Sprawdź jak zarejestrować znak towarowy)

sala konferencyjna
Kiedy do przedsiębiorstwa po latach szefowania w Pixarze powrócił założyciel, Apple zaczął wyróżniać się rewelacyjną estetyką. Naturalnie wytwory, takie jak iPOD, odznaczały się porządnymi parametrami technicznymi, ale najbardziej zachęcające dla klientów okazywały się nieskazitelne projekty. Dużo osób twierdzi, że zamawiając towary korporacji Steve’a Jobsa wydaje się pieniądze jedynie na projekty i magię marki. Jest w tym wniosku dużo prawdziwości, artykuły Apple stały się czymś więcej niż normalnymi dobrami sklepowymi.

Nie tak dawno koreański gigant przegrał starcie z Apple – sąd zasądził, że Samsung zwinął Apple kilka pomysłów na wzór przemysłowy. Wielu ekspertów podkreśla hipokryzję firmy Jobsa, ponieważ Apple też kilka idei zabrał od innych firm. (Artykuł rejestracja znaku towarowego cena) Tak było z GUI, który początkowo funkcjonował na komputerach marki Xerox. Gdy ludzie Jobsa ujrzeli na własne oczy dzieło ludzi z laboratoriów PARC, umieścili go w słynnym pececie Macintosh. Zdaje się że własność przemysłowa musi być dobrze chroniona przez prawo, jednak należy zachować pewną wolność. Nie można sprawiać, by korporacje mogły patentować właściwie każdy, nawet niewielki element swoich pomysłów, gdyż wpłynie to druzgocąco na rynek.
2019/01/29, 14:26