Menu strony

Co zrobić, żeby wynająć auto dostawcze?

Pojazdy zaopatrzeniowe wykorzystuje się w głównej mierze do przesyłu produktów w niedużych przedsiębiorstwach albo w profesjonalnej flocie przedsiębiorstw logistycznych. Bywają jednak w życiu , kiedy to i przeciętnemu Kowalskiemu przydałby się taki samochód. Na przykład , gdy organizuje przenosiny do innego domu czy mieszkania, albo przetransportowanie większych zakupów.
Wynajem samochodów dostawczych :  samochodów dostawczych
Wydawać by się mogło, że większość z nas skorzystałaby z dostawy do domu oferowanej przez fachowców lub sklep. Jednak po spojrzeniu w cennik często intensywnie myślimy, czy warto wziąć sprawy w swoje ręce i załatwić tą kwestię nieco inaczej? Jak organizuje się wynajem samochodów dostawczych rzeszów? Czy procedura wynajmu różni się znacząco od wynajmu auta osobowego? Jedno z kluczowych pytań jakie usłyszymy od dostawcy to: na jak długo potrzebujemy tego rodzaju samochodu? Osobie prywatnej, na jednorazowy użytek może się to nie opłacać, gdyż firmy, które posiadają w swoim parku takie auta na wynajem chętniej zawierają umowy na długoterminowe. Na przykład nowej firmie budowlanej, która potrzebuje pojazdu do przewozu materiałów na budowę lub (instalacje alarmowe - informacje) dowozić na nią ekipę budowlańców. Jeżeli osoba prywatna postanowiłaby pożyczyć duży samochód transportowy, musiałaby jednocześnie wynająć kierowcę z odpowiednim prawem jazdy lub wykupić usługę wynajmu auta razem z kierowcą. Należy też wiedzieć, że wynajem auta dostawczego na krótko jest zdecydowanie droższy niż na umowę długoterminową.


Sprawdź też

Przewóz oraz przechowywanie materiałów niebezpiecznych

cysterna na drodze
Każda działalność gospodarcza wymaga używania energii elektrycznej. Nośników prądu jest naturalnie wiele. Zacząwszy od - jak mówią - narodowego skarbu węgla, aż po przeróżnego rodzaju wtórne ropy naftowej.

czerwony tir na parkingu

Zgodnie z opinią właścicieli firm które wynajmują pojazdy zainteresowanie wynajęciem samochodu dostawczego w ramach umów długoterminowych robi się coraz popularniejsze. W najgorętszych okresach w roku, na rezerwację trzeba oczekiwać nawet około miesiąca. Przedsiębiorcom realizującym różnorodne umowy na czas określony nie opłaca się inwestować w zakup samochodu dostawczego na okazyjne zadania transportowe. Czasem bywa też też, że firmy transportowe, które posiadają własną flotę potrzebują dodatkowych samochodów pożyczają je wówczas z wypożyczalni. Niekiedy muszą często uzyskać do dostawcy pozwolenie na wyjazd za granicę.

Jeśli jednak Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę wielkiego tira może zdecydować się na wynajem furgonu lub busa. Dużym powodzeniem mogą pochwalić się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na wieloosobowe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim autem wygodnie zabierzemy całą rodzinę na spaniałe wakacje objazdowe.
2019/04/10, 07:21