Menu strony
Zawód
selfie - firma

Kiedy Idziesz na studia? Wybierz filologię

W szkole średniej każdy młody uczeń staje przed niezwykle ważną decyzją w swoim życiu. Trzeba wtedy zadecydować, co dalej począć ze swoją edukacją. Czy w ogóle ją kontynuować? A jeśli tak, to na jakim kierunku? Posiadamy do wyboru bardzo wiele uczelni o przeróżnych profilach. Te najmocniej atrakcyjne, na Politechnice, nie każdemu przypadają do gustu, zwłaszcza tzw. humanistom. Lecz jeżeli pragniesz uczyć się tego, co cię interesuje oraz mieć szansę na późniejsze znalezienie pracy, odpowiednim kierunkiem będzie filologia.
tłumaczenie

Czy faktycznie warto zostać tłumaczem języków obcych?

Na wstępie napiszę, że sam jestem tłumaczem - jęz. angielskiego. Uważam, że choć oczywiście znajdą się ciekawsze zawody, to jednakże jakby nie patrzeć mogłem trafić gorzej. Trzeba wiedzieć, iż jeśli możemy robić codziennie to co bardzo lubimy, to niejako automatycznie stajemy się szczęśliwymi ludźmi. A tak naprawdę kocham jęz. angielski, wielką frajdę sprawiają mi różnego rodzaju zmagania z tym niezmiernie rozpowszechnionym językiem. Nie jest powiedziane, że zawód tłumacza językowy jest nudny.
tłumacz w pracy

Zawód tłumacza przysięgłego - jakie są dodatkowe pozytywy

Aktualna sytuacja na rynku pracy nie jest zbytnio kolorowa. Dużo rodaków wciąż nie potrafi odnaleźć pracy. Absolwenci przestali dłużej wierzyć, że dostaną pracę w zgodzie ze swoim wykształceniem. Obecnie rozchodzi się już tylko o to, aby mieć z czego żyć. A czasy są niestety trudne. Światowy kryzys jeszcze hula. Ceny produktów spożywczych stale rosną. Nawet ci, którzy już mają posady, boją się, że w ich przedsiębiorstwie dojdzie do masowych zwolnień, tak jak się to dzieje w różnych pozostałych miejscach. Zadłużone korporacje szukają dowolnego sposobu, aby oszczędzić.
odcisk palca

Opcje, jakie oferują detektywi w naszym kraju

Plusów tego zawodu jest wiele. Na przestrzeni lat w znacznym stopniu zmianom uległy metody i narzędzia, używane przez detektywów do bezproblemowego oraz jak najszybszego rozwiązywania spraw natychmiastowych. Trudności, kłopoty, problemy… Są to wyrazy doskonale znane specjalistom z branży.